Son Dakika

"Bizden bakan istemeyin, ittifak biter"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni hükümet içinde yer almak istemediklerini açıkladı. Bahçeli, "Ahmet Davutoğlu'nun hataları tekrar edilirse her şey biter" dedi.

"Bizden bakan istemeyin, ittifak biter"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni hükümette yer almak istemediklerini açıkladı. Bahçeli, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hatalarını hatırlattı, "İttifak biter" dedi.

"BİRİLERİ BUNU KULLANIR"
Bahçeli, MHP milletvekillerine 'bakanlık' önerisi gelmesi halinde; dışarıdan birilerinin bunu manipüle edebileceğini belirterek, "MHP'nin bünyesinde değişik alanlarda, değişik kişiler tarafından fitne yayılır. Her dönemde bürokraside de bulunanlar ve yeni dönemde de bürokraside olmak isteyenler 'Ülkeyi ancak bu durum kurtarır' diyerek kendilerine menfaat sağlıyor. Bunu kabûl etmeyiz" uyarısında bulundu.

"YENİ TÜRKEŞ İSTEMİYORUZ"
Kendilerinin yalnızca Meclis içinde güçlü bir MHP olmasını istediğine dikkat çeken Bahçeli, "Sayın Recep Tayip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi ifade etmiştik. Hâl böyle olunca; yürütmenin başı seçildiği takdirde Recep Tayyip Erdoğan, hükümetini nasıl kuracaksa kurar, o onun işi... Ancak sayın Ahmet Davutoğlu'nun hatalarını tekrarlar ise her şey biter" diyerek tepkisini, Tuğrul Türkeş üzerinden örneklendirdi.

"MENFAAT PEŞİNDE DEĞİLİZ"
Cumhur İttifakı'na Türkiye'nin bekası için destek verdiklerini tekrarlayan Bahçeli, kişisel ve kurumsal bir çıkarlarının olmadığını kaydetti ve "Bir değerli gazeteci 'Bunlar hazine yardımı almak için böyle bir ittifaka girdiler, barajı aşamayacak korkusuyla böyle yapıyorlar' dedi. Bunları da söylemeyen kalmadı. Biz ne yapacağız, girdiğimiz yolda devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Yorumlar

vatan davasına ihanet edenlerle işi olmaz....IYI ler kervanına katılırdı Rahmetli......Halkı insanları ayrıştırmak ötelemek yerine İNsan kazanmak gerek ülke elden gidiyor herkes kltuk sevdasında .....

emine yılmaz ismi gibi olan adam devlet bahçeli

Muammer Reis devlet abimize yakışır başkan yardımcılığı göz ardı etmeyelim zor gün dosttu olan devlet bahçeliği biz bırakmazsak oda bizi bırakmaz

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.