Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

‘Bizim kanımızda sivilleri vurmak yok’

‘Bizim kanımızda sivilleri vurmak yok’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ta partisinin 6. olağan il kongresinde konuştu.

“Sefer görev emri olanlar göreve hazır olsun”

Reis Bizi Afrin’e götür’ sloganları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sefer görev emri olanlar göreve hazır olsun ama şu anda ihtiyaç yok.” ifadelerini kullandı.

Anca sakalımızı keserler!

Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bize terör örgütleri üzerinden yapılanlar, milletimizin sakalını kesmeye benzer. Halbuki biz harekete geçtiğimizde o teröristleri tümüyle imha ederek inşası için var güçleriyle çalıştıkları yapının kollarını, kanatlarını kırarız, haberleri yok. Kesilen sakal daha gür olarak çıkar ama giden kol, kanat geri gelmez.”  İfadelerini kullandı.

Yalanları güneşi gören buz kütlesi gibi eriyecek

Erdoğan, “Sahada Türkiye’yle baş edemeyeceklerini görenlerin, dünya çapında yalana, iftiraya, çarpıtmaya dayalı bir propaganda savaşı başlatmaları da işe yaramayacaktır. Hakikatlerin karşısında bu yalanlar, tıpkı güneşi gören buz kütlesi gibi eriyip, buharlaşıp gidecektir.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bugün artık maziden atiye kurduğu köprüyle kim olduğunu bilen, bugün nerede durduğunun farkında, gelecekte nereye gitmek istediğinin şuurunda bir Türkiye vardır. Bize hala dünkü Türkiye gözüyle bakan, bu şekilde muamele edenler yavaş yavaş gerçeklerin farkına varmaya başladılar. Türkiye’nin silkinişi ve yeni bir diriliş içine girmesi, bölgemizdeki ve dünyadaki pek çok toplumu da harekete geçirmiştir. Kerameti kendinden menkul olanların devri bitiyor. Pazartesi Afrika seyahatine çıkıyoruz. Gençlerle ilgili belediyemize talimatım var Senegal’daki Goree Adası’nın dili olsa da bu sömürge dönemini bir anlatsa. Belediye başkanımız gençlerimizi o Goree Adası’na götürecek nasıl insanlık dışı pazar kurulduğunu orada bizzat görme imkanını bulacaklar. Sömürgecilere gönüllü köle yazılanlar, kendileri bilirler. Ne Türkiye’nin ne de kardeşlerimizin ve dostlarımızın böyle bir niyeti yoktur. 

‘Bizim kanımızda sivilleri vurmak yok’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongre öncesi yaptığı konuşmada, “Birileri ne diyor, ‘sivilleri vuruyorlar.’ Vicdansızlar, edepsizler, ahlaksızlar. Bizim kanımızda sivilleri vurmak yok ama sizin kanınızda var.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siz, 10 bin kilometreden buralara niçin geliyorsunuz? Bizim 911 kilometre sınırımızda, sınırımızı koruma sorumluluğumuz var. Kimse kalkıp da ‘Niçin bu sınırları koruyorsunuz?’ diyemez. Korumaya devam edeceğiz. Saldıranlara da hesabını sormaya devam edeceğiz. Şunu kimse unutmasın, bu ülke, millet, asker ‘korkaklar ordusu’ değildir. ‘Korkaklar ülkesi’ değildir. Şu anda da bu hesabı onun için soruyoruz.” diye konuştu.

 hesabını sormaya devam edeceğiz. Şunu kimse unutmasın, bu ülke, millet, asker ‘korkaklar ordusu’ değildir. ‘Korkaklar ülkesi’ değildir. Şu anda da bu hesabı onun için soruyoruz.”