Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bölge halkı terörden kurtarılacak

Bölge halkı terörden kurtarılacak

Diyarbakır Valiliği, Sur İlçesi’nde güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK’ya yaptığı operasyonlara ilişkin açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada, PKK’ya karşı mücadelenin süreceği ve terör mağduru olan bölge halkına yardımların devam edeceği duyuruldu.

Mehmetçik’in 1 aydır  sokağa çıkma yasağı olan Diyarbakır’ın Sur İlçesinde terör örgütü mensuplarınca açılan hendekleri kapatması, bombalı tuzakları imha etmesi, bölgeden PKK’lı teröristlerden temizlenmesi ve terör mağduru olan Kürt halkına yapılan yardımlarla ilgili olarak en net açıklama Diyarbakır Valiliği’nden yapıldı.

Valilik, halkın güven ve huzurunun tesis edilmesi için gerekli yardım ve çalışmaların tüm hızıyla süreceğini vurguladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Aileler kurtarıldı

“18 Aralık 2015 tarihinden bu yana Diyarbakır ili Sur ilçesinin 6 mahallesinde Bölücü Terör Örgütü mensuplarının kazmış oldukları hendek ve barikatları kaldırmak, bölgede bulunan terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek amacıyla operasyon icra edilmektedir. İcra edilen operasyon kapsamında 16 Ocak 2016 tarihinde Sur ilçesi Hasırlı mahallesi Leylek sokakta ikamet eden ve sokağa çıkma yasağının başladığı günden bu yana Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından evlerini terk edip güvenli bölgeye gitmeleri engellenen 3 kişilik bir aile güvenlik güçlerinin icra ettikleri operasyon ile evlerinden alınarak güvenli bölgeye sevk edilmiş ve müteakiben kendileri sağlık kuruluşuna sevk edilerek kontrolleri yaptırılmış ve ardından şahsi ihtiyaçları karşılanarak çatışma bölgesinden güvenli bölgeye sevkleri sağlanmıştır.   Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, Teröristle Mücadele ve Terörden etkilenen vatandaşlarımıza karşı yürütülen yardım çalışmalarına kararlılıkla devam edilecektir.”

Etiketler