Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bombaya tekme atan genç: Başkası zarar görmesin istemiştim

Bombaya tekme atan genç:  Başkası zarar görmesin istemiştim

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde yola bırakılan bombalı pakete tekme atma anı güvenlik kamerasınca kaydedilen 21 yaşındaki Müslüm Gökduman, ayağıyla yokladığında pakette bomba olabileceğini tahmin ettiğini, anca patlayabileceğini düşünmediğini söyledi.
Gökduman, “Kimsenin zarar görmemesi için paketi yerden alıp çöp bidonuna attım. Bombanın patlayabileceğini düşünmedim. Sadece başkalarının zarar görmemesi için paketi çöpe attım. Bir daha olsa yine aynı şeyi yapardım. Çevredekiler paketi benim bıraktığımı düşünüp polise bildirmiş. Polisler de ifademi alıp beni serbest bıraktı.Daha sonra polisler beni gözaltına aldı. Ben de insanların zarar görmemesi için paketi çöpe attığımı anlattım. Aynı gün polisler beni serbest bıraktı” dedi.
Kemal Sunal’ın “Bombacı Mülayim” karakterine benzetildiğini ancak bu tür yorumları önemsemediğini anlatan Gökduman, “Tanıdıklarım, beni gördüklerinde teşekkür ediyor” dedi.
Güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüye göre, yola şüpheli paket bırakan kişi, daha sonra elindeki ses bombasının fitilini ateşleyip uzaklaşmaya çalışmış, bu sırada yere düşmüştü. Şüphelinin ayağa kalkıp kaçmasının ardından ses bombası infilak etmişti.

Etiketler