Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bozdağ: Alçaklar amacına ulaşamayacak

Bozdağ: Alçaklar amacına ulaşamayacak

Önceki Paralel Medya ve destekçilerinin çarpıtılmış şekilde yayınlanan fetva ile Diyanet İşleri Başkanlığı’na yönelik başlattıkları karalama kampanyasına tepkiler çığ gibi büyüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın iftiralara yönelik, “Bugün bazı internet sitelerinde Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Dini Bilgilendirme Platformu’na dayandırılarak verilen ifadeler ve bu çerçevede metinde yer alan akıl ve ahlaktan yoksun görüşler Din İşleri Yüksek Kurulumuza ve Başkanlığımıza isnat edilemez. Elektronik ortamda türlü hile ve desiselerle, çeşitli kelime oyunlarıyla, kendisini vatandaş yerine koyarak platforma soru sorup aldığı cevapları da tahrif ederek, bunu Başkanlığımızı itibarsızlaştırmanın bir yöntemi olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez” açıklamasının ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’da Diyanet’i hedef alan haberlere tepki gösterdi.
Bozdağ, sosyal medyadan paylaştığı mesajda, Paralel Devlet Yapılanması ve destekçileri ile beraber dinden, dindarlardan rahatsız “zavallıların”, şimdi de Diyanet İşleri Başkanlığına “itibar suikastı” yaptıklarını ifade etti.

İslam’dan rahatsızlar

Diyanet İşleri Başkanlığının, İslam’ın doğru öğretilmesi, öğrenilmesi, doğru anlatılması, anlaşılması ve doğru yaşanmasının sigortalarından olduğunu vurgulayan Bozdağ, şunları kaydetti:”İslam’ın doğru öğretilmesi, öğrenilmesi, doğru anlatılması, anlaşılması ve doğru yaşanmasından rahatsız olanlar, daima Diyanete karşı olmuştur. İslam’dan, Müslüman’dan rahatsızlar ile kafasına göre din arayışında olanlar, bundan sonra da Diyanetten rahatsız olmaya devam edecektir. Diyanet, İslam’ın, Müslüman’ın, huzurumuzun, birliğimizin, kardeşliğimizin ve maneviyatımızın hizmetindedir, hizmetinde olmaya da devam edecektir. Diyaneti itibarsızlaştırmak isteyen alçaklar, amaçlarına ulaşamayacaklardır ama kirli niyetlerinin pisliğinde debelenebilirler.”

Böyle iftira atmışlardı 

Birgün gazetesinin İnternet sitesinde “Diyanet’ten fetva: Babanın öz kızına şehvet duyması haram değil!” başlığıyla yayınlanan haberle iftirakampanyaları başlatıldı.Haberde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmî fetva hattına gelen bir soruya verilen cevap yer aldı.“Diyanete bağlı fetva hattının, internet sitesine yöneltilen sapkın soruya ‘Din referansı’ ile en az onun kadar sapkın bir cevap verildi” alt başlığıyla sunulan haberde bir babanın kendi kızına şehvet duymasına cevaz verildiği iddia edildi. Ayrıca söz konusu gazete dünde attığı “Utanmazlığın bir sınırı var mı?” manşetiyle tepkileri yine üzerine çekti ve çarpıtılmış haberlerini sürdürdü.

Etiketler