Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bozdağ: Kılıçdaroğlu’na sadece acıyorum

Bozdağ: Kılıçdaroğlu’na sadece acıyorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Hakaret etmeden Sayın Cumhurbaşkanımızı eleştirmeyi beceremeyen CHP’ye ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sadece acıyorum” değerlendirmesinde bulundu.
Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerini eleştirdi.
Bozdağ,”(Her kap, içindekini sızar) Kemal Kılıçdaroğlu’nun dilinden kalbindeki kem sözler döküldü. Kem söz, muhatabını değil, sadece söyleyeni kirletir. Küfür veya hakaret, bilgelik, akıl, fikir, düşünce ve eleştiriyi değil, aksine cehalet, akılsızlık, fikirsizlik, düşüncesizlik ve ahlaksızlığı gösterir. Aklen, fikren, ilmen ve ahlaken aciz ve zayıf olanlar, ancak ‘düşüncemi açıklıyorum’ veya ‘eleştiri yapıyorum’ diye küfür veya hakaret yapabilir. Bu nedenle hakaret etmeden Sayın Cumhurbaşkanımızı eleştirmeyi beceremeyen CHP’ye ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sadece acıyorum.” dedi.

Kılıçdaroğlu’na “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan soruşturma açıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, partisinin hafta sonu gerçekleştirilen 35. Olağan Kurultayındaki konuşmasında sarf ettiği “diktatör bozuntusu” ifadeleri nedeniyle “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçundan soruşturma başlattı.

Basında çıkan haberler üzerine Basın Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral tarafından başlatılan soruşturma, TCK’nın, “Cumhurbaşkanına hakaret” başlıklı 299. maddesi kapsamında açıldı.
Maddede, “Cumhurbaşkanına hakaret eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Suçun alenen işlenmesi halinde, verilecek ceza altıda biri oranında artırılır” deniliyor.

Etiketler