Son Dakika

Bozdağ'dan "Türkiye ile Rusya'yı ayırdık" diyen Macron'a yanıt!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un, "Türkiye'yi Rusya'dan ayırdık" açıklamasına yanıt veren Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, "Suriye politikamız, herhangi bir ülkenin yanında veya karşısında olma politikası değildir" dedi.

Bozdağ'dan "Türkiye ile Rusya'yı ayırdık" diyen Macron'a yanıt!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Katar'da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "Türkiye ile Rusya'yı ayırdık" açıklamasına yanıt veren Bozdağ, "Suriye politikamız, herhangi bir ülkenin yanında veya karşısında olma politikası değildir, hakkın ve doğrunun yanında olma politikasıdır." dedi.

"Esed'e üstü kapalı destek veriyor"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriye operasyonu ile ilgili yaptığı, "Esed'i neden düşman ilan ettik?" açıklamasına tepki gösteren Bozdağ, "Kendi milletvekillerini Esed'e gönderiyor, onunla fotoğraf çektiriyor. Öte yandan da Esed'in bütün yaptıklarını yok sayarak adeta Esed'e üstü kapalı bir destek veriyor. Şu anda yaptığı budur." ifadelerini kullandı.

"AK Parti'yi oturarak engelleyemezler"

Bozdağ, CHP'nin başlattığı oturma eylemine ilişkin, "AK Parti'yi oturarak engellemeleri mümkün değildir. AK Parti yoluna devam edecektir. Benim onlara tavsiyem, oturma vakti değil, ayağa kalksınlar, AK Parti'yi örnek alsınlar." dedi.

"ABD ile Suriye'de farklı politikalar izliyoruz"

"Konvansiyonel silahlarla öldürme de kimyasal silahlarla öldürme gibi aynı şekilde suçtur. Çünkü ikisinde de masum insanları, sivilleri, çaresiz olanları, savunmasız insanları öldürüyorsunuz." diyen Bekir Bozdağ, ABD ile Suriye politikasında yaşanan anlaşmazlıklara da değindi.

Türkiye'nin ABD ile terör örgütlerine verdiği destek noktasında anlaşamadığını dile getiren Bozdağ, "Onların DEAŞ terör örgütüyle mücadelede başka terör örgütlerini kullanmasının yanlış olduğunu her defasında ifade ediyoruz. Biz bu noktada ABD ile politika birliğine sahip değiliz, farklı politikalar izliyoruz. Türkiye'nin bu tutumu değişmemiştir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.