Son Dakika

Büyükataman: İP denen partinin tek derdi MHP'dir

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İP lideri Meral Akşener'in partisinin grup toplantısında MHP'yi hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi. Büyükataman, İP'in tek derdinin MHP olduğunu belirterek, "MHP'nin saldırılara uğraması, sürekli hedef yapılması boşuna değildir." dedi.

Büyükataman: İP denen partinin tek derdi MHP'dir

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İyi Parti lideri Meral Akşener'in partisinin grup toplantısında MHP'yi hedef alan sert açıklamalarına tepki gösterdi. Akşener'in, kışkırtıcı ifadelerle MHP'yi tahrik eden bri dil kullandığını ifade eden Büyükataman,  "Biliyor ve hesap ediyor ki hakaretleri cevapsız kalmayacak." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Akşener'i ikaz ettiğini ve kullandığı dile dikkat etmesi gerektiğini söylediğini hatırlatan Büyükataman, "Bir grup, Hanımefendi'nin evinin önünde sloganlar atıyor. Hanımefendi kendisine ezberletilen sözler ve hareketlerle gruba karşı bağırıp, çağırıyor. İP başı Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada, 'Videoyu çeken yeğenimdi' derken, İP Sözcüsü 'aile dostu' diyor. Belki de videoyu çeken partisinin Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ya da bahsi geçen bu Genel Başkan Yardımcısı'nın eşidir. Belki devrimci yoldaşına ağlayan eski Marksist fitne çağ yazarıdır." ifadelerini kullandı.

Bahçeli geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bahçeli, "Bu hanımefendiye son ihtarım, bölmek ve yok etmek istediğin MHP’ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. Demedi deme, büyük lafı dinle!" ifadelerini kullanmıştı.

"İP'İN TEK DERDİ MHP'DİR"

Bu durumun içinde kimlerin parmağının bulunduğunun az çok belli olduğunu vurgulayan Büyükataman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkücülükle alakası kalmamış kişilerle kurulan bu tezgahla ne yaptıklarını anlamayan kaldı mı sanıyorlar? İP denen partinin tek derdi MHP'dir. MHP'nin saldırılara uğraması, sürekli hedef yapılması boşuna değildir. Çünkü MHP hasımlığı, bunların varlık sebebidir. Nezdimizde en ufak bir değeri olmayan bu yapının sözcüleri MHP ile yatıp kalkmaktadır. Her gün dillerinde ve gündemlerinde MHP ve MHP düşmanlığı vardır. Hemen her gün MHP'ye saldıran İP sözcüsünün özelde MHP ile derdi nedir? MHP'den kovulduğu için mi bu saldırgan tutumu sergilemektedir? İnsanda biraz utanma sıkılma olur, yüzü kızarır. Biz edebimizden edepsizliğini yüzüne vurmazken MHP'ye ayar vermeye kalkmak senin haddine midir? Bizim ağzımızı açtırma. 'Hiçbir ideolojik kaygısı olmayacağı', 'her türlü ideolojiden insanın olacağı' şeklinde tarif edilen partisinde bu zat utanmadan Türk milliyetçiliğini ağzına almaktadır. Milliyetçilikten dem vuranlara bakınız."

"PARTİSİNİ KURTARMANIN PEŞİNDE"

Öte yandan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, geçtiğimiz günlerde yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin yıkımı için ittifak edenlerin ihanet çukurunda ortak olduğunu belirten Büyükataman, İyi Parti için 'Genç Parti' benzetmesinde bulunarak, "Akşener partisini kurtarmaya çalışıyor." dedi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.