Son Dakika

Büyükataman’dan ABD’ye tepki: PKK, PKK’dan nasıl ayrıştırılacaktır?

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “ABD’nin PKK üst düzey yöneticilerinin başına ödül koymasına” ilişkin, ABD’ye sert tepki gösterdi.

Büyükataman’dan ABD’ye tepki: PKK, PKK’dan nasıl ayrıştırılacaktır?

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Twitter'dan yaptığı açıklamada, “ABD’nin PKK üst düzey yöneticilerinin başına ödül koymasına” ilişkin, ABD’ye sert tepki gösterdi. PKK ile YPG’nin birbirinden ayrılacağı iddialarına ilişkin Büyükataman, "PKK, YPG’den nasıl ayrılacaktır? Dahası PKK, PKK’dan nasıl ayrıştırılacak." dedi.

"ABD TERÖRE VERDİĞİ DESTEĞE SON VERMELİDİR"

Büyükataman, “ABD, terör örgütlerine verdiği desteğe derhal son vermelidir. Aksi takdirde, PYD/YPG’nin eylemlerine maruz kalan devletler, başta Türkiye olmak üzere, misilleme ve zararla karşılık verme gibi önlemleri hayata geçirme hakkına sahiptir” diye konuştu.

Türkiye’nin kendisine yönelik böylesi açık bir saldırıya karşı koymakta tereddüt etmediğini defalarca gösterdiğine dikkati çeken Büyükataman, “Bundan sonra da göstermekten çekinmeyecektir. Şaşmaz hüküm verici olan tarih, bunun örnekleriyle doludur. Anlamayana hatırlatmak, bizim için keyifle yerine getirilecek bir görev olacaktır” dedi.

PKK, PKK’DAN NASIL AYRIŞTIRILACAKTIR?

PKK ile YPG’nin birbirinden ayrılacağı, YPG’nin Suriye örgütü haline getirileceği, sonra da YPG’nin diğer gruplar içinde eritilerek tedavülden kaldırılacağı iddiaları üzerine Büyükataman, "ABD’nin Türkiye’yi meşgul ederek stratejik amaçlarını gerçekleştirmek, Suriye’nin kuzeyinde terör devleti tesis etmek için her yol ve yönteme müracaat ettiği aşikârdır. PKK, YPG’den nasıl ayrılacaktır? Dahası PKK, PKK’dan nasıl ayrıştırılacaktır?" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.