Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Çalıkuşları” üşüyen çocukların umudu oldu

“Çalıkuşları” üşüyen çocukların umudu oldu

Çetin kış koşullarının yaşandığı Doğu Anadolu Bölgesi’nde görev yapan öğretmenler, geleceğe hazırladıkları öğrencilerinin ihtiyaçlarını gidermenin uğraşını veriyor. Yüksekova’ya 10 kilometre mesafedeki İnanlı Köyü İlkokulu’nda görev yapan 3 “çalıkuşu”nun öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için gösterdiği fedakarlık takdir topluyor.

Ülkenin en ücra köşesinde ve ailelerinden kilometrelerce uzakta görev yapan kadın öğretmenler, minik öğrencilerinin üşümemesi için başlattıkları kampanyayla 200 öğrenciyi giydirecek kadar yardım topladı.
Kendilerine ulaşan yardım kolilerini okula getiren öğretmenler, bot, mont, kazak, atkı, bere ve eldivenleri elleriyle çocuklara giydirdi.
Minik öğrencilerini ısıtarak onların mutluluğuna ortak olan öğretmenler, fazla giysileri de köydeki diğer çocuklara dağıttı.

“Yüksekova’dan ağlayarak gideceğime eminim”

Kahramanmaraşlı öğretmen Meryem Dündar, AA muhabirine, iki yıl önce ağlayarak geldiği ilçeden, artık ayrılmak istemediğini anlattı. Köyde görev yapmaktan gurur duyduğunu dile getiren Dündar, şöyle konuştu:
“Sorun çocuklara sadece alfabeyi öğretmek bitmiyor. Çocukların ihtiyaçlarının giderilmesi için çok çaba sarf ettik ve öğretmen arkadaşlarımızla sosyal medyada bir kampanya başlattık. Kısa sürede birçok yardımsevere ulaştık. Duyarlı insanlar, yardım gönderdi. Yardımları, öğrencilerime dağıtırken onların mutlu olduğunu gördüm. Onlar mutlu oldukça biz daha çok mutlu oluyoruz. Artık Yüksekova’dan ağlayarak gideceğime eminim.”