Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Can Dostu Radyo

Can Dostu Radyo

Enes Özdemir

Bazen kendini yorgun, üzgün, sıkkın hissedersin, bazen de mutlu ve enerjik. Hangi ruh halinde olursan ol eğer yanında kimse yoksa o an radyo ben buradayım der. Açarsın radyoyu birden içten ve samimiyeti ile dostun, arkadaşın veya derttaşın olur. O küçücük kutu o an en yakının olur. Her anımızda bizimle olan ‘Can Dostu Radyo’ en güzel değeri hak ediyorsun.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Yuvamızdır 

Radyo denince akla ilk Türkiye’nin en köklü yayıncısı olan TRT geliyor. TRT Radyoları diğer tüm radyolara ilham oluyor. Başarısı ve yapmış oldukları çalışmalar dikkat çekiyor. Radyoların ön plana çıkmasında TRT Genel Müdürü Şenol GÖKA, TRT Radyo Daire Başkanı Amber TÜRKMEN ve çalışma arkadaşlarının katkısı büyük. Radyolara yaptıkları yatırım ve çalışmalar ile radyolar hep ön planda. TRT Radyolarının yanı sıra özel radyo yöneticileri ve emekçileri de katkılarıyla radyoyu her geçen gün daha değerli hale getiriyor. TRT’den bahsetmişken şunu söylemeden geçemeyeceğim TRT bir okul gibidir kapısından giren bir şey öğrenerek çıkar. 

Radyo Ödülleri sahiplerini buldu 

Bu hafta Radyo ve Radyo Programcıları için düzenlenen iki ödül töreni vardı. Radyo emekçileri için yapılan her çalışmayı destekliyorum. Bu ki özel geceye Radyo Ritim Genel Yayın Yönetmeni Uğur BOZDAĞ ile katıldım. Ödül törenlerinde İlk olarak Radyo Programcısı AdemMETAN’ın tohumunu attığı, sonrasında filizlenip meyve veren ağaca dönüşen ‘Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri’ ile başlayalım. 

Fatih Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen “Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri” sahiplerini buldu. Final için 3 milyon 150 bin oy kullanılan 5. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri yarışmasında en çok oy alan radyo ve radyocular 20 kategoride ödüllendirildi. Başta Fatih Belediye Başkanı Mustafa DEMİR’e ve tüm emek verenlere teşekkür ediyorum

Bir diğer düzenlenen ödül töreni ise Radyo Programcısı Erkut Aktaş’ın radyo ve radyo programcılarının hak ettiği değeri verilmesi için başlattığı ‘Radyo Akademi Ödülleri’ydi. Bu güzel organizasyon Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Bu törende Yunus Emre Enstitüsü’nün dünya çapında yaptığı çalışmalara bir kez daha şahit olduk. Özellikle Yunus Emre Enstitüsü özel ödülleri verilirken yapılan çalışmalar göğsümüzü kabartırken, gururlandık. Bu ödül töreni için de başta Beykoz Belediye Başkanı Yücel ÇELİKBİLEK’eve tüm emek verenlere teşekkür ediyorum.

Radyolara Katkı Sağlayanlara Alkış, Sanatçılara İse Yuuuhhhh

Radyo ve Radyo Programcılarını onure eden ve onları özel olduğunu hissettiren çalışmalar tüm radyo emekçilerini çok mutlu ediyor. Bu organizasyonlarda her şey çok güzel tek eksik ise sanatçıların az sayıda katılım göstermesi. Unuttukları bir şey var sanatçıları bulundukları noktaya radyolar getirmiştir. Radyolar şarkılarını çalmaz ise seslerini duyuramayacaklarını unutuyorlar. Kaç kanal var her gün şarkı çalan? Parmakla sayacak kadar! Kaç radyo var şarkılarını çalar? Yüzlerce! Sanatçılar başlarken geçtikleri yerleri ve kişileri unutmamalı! 

Radyonuz hep açık olsun

Köşe yazımı radyo dinlerken yazdım. Hiçbir şey ilgimi dağıtmadı hatta yazıya ve işlerime daha iyi odaklanmamı sağladı. Hiçbir zaman kaybıma yol açmadı bunun sebebi ise onun yoldaş, arkadaş ve dost oluşu. Radyo böyle bir şey işte senin her anında en yakınında olur ve sana zarar vermeden sana eşlik eder. Her daim radyonuz açık olsun.

Etiketler