Son Dakika

Caner Taslaman'ın "Adnan Oktar" ilgisi niye?

Suç örgütü lideri Adnan Oktar'ın gözaltına alınmasından önce paylaşım yapan Prof. Dr. Caner Taslaman'ın geçmişi ortaya döküldü. Taslaman, 1986'da beraber yargılandığı; eski yol arkadaşı Adnan Oktar'ı 'Birtakım veli' diye küçümsedi.

Caner Taslaman'ın "Adnan Oktar" ilgisi niye?

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman, Adnan Oktar'a yönelik operasyon öncesi, sosyal medya üzerinden ilginç mesajlar paylaştı. Taslaman, Adnan Oktar Suç Örgütü'nün kurucu kadrosunda yer alırken; 1986'da cezaevine de girmişti.

Din üzerine sapık fikirleri ile tanınan Caner Taslaman'ın Adnan Oktar'ın gözaltına alınmasından saatler önce yazdıkları; örgüt içinde "görüş ayrılıkları" yaşandığına işaret olarak yorumlandı.

Kur'an-ı Kerim'den alıntılayarak, "Rabbinizden size indirilene uyun; O'nun berisinden birtakım velilerin ardına düşmeyin. Siz ne kadar da az öğüt alıyorsunuz" Ayet-i Kerimesi'ni paylaşan Prof. Dr. Caner Taslaman'ın kime, ne mesaj vermek istediği bilinmiyor.

OKTAR'IN CEPHE ARKADAŞI 
Ancak net olarak bilinen bir şey var ki; mezheplere muhalefet eden, Müslümanlığın, itikatların altını oyan Caner Taslaman, 32 yıl önce, 30 Aralık 1986'da Adnan Oktar'la beraber Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılanmıştı."TASLAMAN" NE OLACAK?
Adnan Oktar Şuç Örgütü'ne dair "kilit bilgilere" sahip olan Prof. Dr. Caner Taslaman, 'kurucu üyeler' arasında yer alarak da aslında Oktar'ın kirli geçmişine dair bilgi sahibi olan birkaç kişi arasında yer alıyor. Sabetayist gizli Yahudiler'le, Masonlar'la, İsrail ile, Siyonizm ile, Amerika’daki Evanjelistler'le ilginç, "tuhaf bağlantıları" olan Adnan Oktar'a yönelik soruşturmanın seyri; akademisyen Caner Taslaman'ın da ifadesinin alınıp alınmayacağını gösterecek.SOYUNUN ADI BİLE SAHTE
Televizyon ekranlarında İslamiyet'in itikadi meselelerine muhalefet eden Taslaman, son yıllarda "Kızıl İmamcılar" diye bir grubun mensubu olarak dikkat çekiyor. Kamuoyunda 'Caner Taslaman' diye meşhur olan akasemisyenin gerçek ismi ise Osman Caner Uygun. Okan Bayülgen'in meşhur ettiği Taslaman'ın, Adnan Oktar'la beraber yargılandığı 1986'daki dava sonrası adını değiştirdiği kayıtlarda mevcut.

Haber Merkezi

Yorumlar

Faik ŞENBAŞ Bu Caner Taslaman'ın Dinde reform yapmaya çalışır bir havası var zaten. Bu habere hiç şaşırmadım. Yaşar Nuri öldü meydan buna kaldı galiba.

Huseyn Ciftci Caner Taslaman sadece ilmi ile gündemde olan bir şahıs. Kur'an ölçüsüyle her türlü eleştiri getirmek mümkün. Getireceğiz, getiririz. Ama burdaki iftiraların ölçüye gelir tarafı yok. Diriliş Postası gibi, aklımızla beraber kalbimizle de okuduğumuz mümtaz bir yayına yakışmadı. Edeb ya hû !

alime Siz simdi sevdiginiz bir insanin 30-35 sene sonra ne olacagini biliyormusunuz da insanlara iftira atip karaliyorsunuz bu ne bicim müslümanlik anlamadim

teolog33 Son yıllarda ortaya çıkan türedi şahısların, zaten itikadi noktada sorunlu oldukları belliydi. Ne yazık ki devlet bu gibi zatların ekranlarda insanları islami konularda yanlış yönlendirmesine göz yummaktadır. Yummuştur. Şimdi okullarda dini konuları okutmanın zorlukları ortadadır. İtikadi noktada Hz.Peygamber(sav)'i yok sayan açıklamalarına nasıl sabrediliyor. Nasıl izin veriliyor, anlamak mümkün değil. Zaten son zamanlarda tv8'de çıkıyorlardı. Ancak Diyanet İşleri başta olmak üzere, itikadi konularda daha duyarlı olmalı, İslam'ın özüne aykırı şahsiyetleri kesinlikle ekranlara çıkarmamalıdır.

adalet adamı geçen günlerde yazdığım mesajı yayınlamayıp silmişsin kardeş. yaptığın işleri not alan meleklerin defterinden iftira günahını nasıl sileceksin onu da düşün. ahiret hesabı kolay olmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.