Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Canikli: “İstifa eden HDP’li bakanlar patlamayı biliyordu”

Canikli: “İstifa eden HDP’li bakanlar patlamayı biliyordu”

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve AK Parti Giresun milletvekili adayı Nurettin Canikli, Ankara Garı önünde meydana gelen patlamayla iki HDP’li bakan Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan’ın geçici hükümetten istifa etmesinin bağlantısı olduğunu iddia etti.
Bir televizyon programında konuşan Canikli, geçici hükümete katılan HDP’li bakanların ortada hiçbir şey yokken istifa etmelerini patlamayla ilişkilendirdiğini ifade etti. Canikli şöyle konuştu: “İkisi arasında çok yakın ilişki olduğunu düşünüyorum. Bu ilişkiyi kuvvetlendiren Selahattin Demirtaş’ın açıklamaları ve oluşturmaya çalıştığı algıdır. Bu patlamalardan sonra doğrudan devleti, sayın cumhurbaşkanımızı ve sayın başbakanımızı hedef olarak açıkça ahlak dışı bir iddiada bulundu. Eğer o iki bakan hükümette olmuş olsaydı, Selahattin Demirtaş hükümete yüklenemezdi. O zaman denecekti ki senin iki bakanın da hükümette. Bir anda istifa etmeleri, yakında önemli hadiseler olacak ve siz hükümetten ayrılın, biz bunları malzeme olarak kullanacağız illiyet bağını rahatlıkla kurmamız mümkündür.”
Canikli, PKK’ya karşı bugüne kadar hiç görülmemiş bir mücadelenin ortaya konulduğunu ve PKK’nın bu yüzden amaçlarının gerçekleşmediğini kaydederek, “3 ayda 2 binden fazla terörist imha edilmiştir, bine yakın terörist de teslim olmuştur” diye konuştu.

Etiketler