Son Dakika

Çavuşoğlu'ndan Adil Öksüz iddialarına yanıt

Darbeci hain Adil Öksüz'ün Almanya'da yakalanması ve iade edilmemesi durumunda ABD'nin durumuna düşeceklerini belirten Bakan Çavuşoğlu: Biz Adil Öksüz dahil tüm FETÖ'cülerin peşindeyiz. Bize gelen duyumların ardından Almanya'yla temaslarda bulunduk.
Çavuşoğlu'ndan Adil Öksüz iddialarına yanıt

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katıldığı bir canlı yayın programında Kandil operasyonu ve Adil Öksüz'ün Almanya'da yaşadığı evin görüntülendi yönündeki iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu şu bilgileri paylaştı:

"Adil Öksüz konusu AA'ya yapılan bir ihbar. Biz Adil Öksüz dahil tüm FETÖ'cülerin peşindeyiz. Bize gelen duyumların ardından Almanya'yla temaslarda bulunduk. Değişik dedikodular çıkıyor, ABD'de olduğu da söyleniyor. 

Yakalandıktan sonra Almanya'yla tabi ki anlaşmamız var. Eğer yakalanırsa iade talebi yapacağız. Almanya Adil Öksüz'ü vermezse, FETÖ'yü vermeyen ABD durumuna düşer. Almanya olsun, ABD olsun bu hainleri bize vermelidir. Hem darbe girişiminde bulunacaksanız, ondan da sonra hesap vermeden elini kolunu sallayarak gezeceksiniz. Yunanistan bu kişileri vereceğini bize söylemişti. Yunan siyasetçilerin vermek istediklerini biliyoruz. Fakat Yunan yargısına Batı'dan çok ciddi baskı geldi. Yunanistan bize bunları vermezse, yarın bu tip konularda bizim tutumumuz da çok farklı olur. Bazı DHKP-C'lileri Yunanistan tutuklamıştı fakat bu darbeyle ilgili konularda farklı tutum gösterdiler. 

15 Temmuz hain işgal girişiminin planlayıcısı ve tasarlayıcısı silahlı terör örgütü FETÖ/PDY'nin 'sır kutusu' olarak bilinen darbeci hain Adil Öksüz'ün Almanya'da kaldığı iddia edilen görüntüler AA ekibi tarafından kayda alınmıştı.

Irak'taki PKK mevcudiyeti bizim için çok büyük bir tehdittir. Biz Irak'taki muhattaplarımıza, 'Irak'taki PKK varlığı ikimize tehdit, birlikte hareket edelim' diyoruz."

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.