Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Cezasını 24 bin ‘5 kuruş’la ödemek istedi

Cezasını 24 bin '5 kuruş'la ödemek istedi

İzmir 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmasında, sanık Emrah A, otomobile verdiği zarardan dolayı bin 200 lira para cezasına çarptırılarak, zararı karşılaması için ek süre verildi. 

Duruşmanın ertelenmesinin ardından gittiği bir banka şubesinden bin 200 lirayı 5’er kuruş olarak bozduran Emrah A. paraları 8 torbaya doldurup cezayı ödemek üzere adliyeye geldi. Emrah A, burada duruşma gününü kaçırdığı için mala zarar vermekten 1 yıl hapis cezasına çarptırıldığını öğrendi.

Emrah A, gazetecilere yaptığı açıklamada, duruşmayı kaçırmanın kendisine pahalıya mal olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“İlk duruşmada, bin 200 liralık zararın ödenmesi için hakim bana süre verdi. İlk duruşmadan çıktıktan sonra eski kız arkadaşımın babası bana ‘sen beş kuruş etmeyecek bir adamsın’ diye hakaret etmesi çok gücüme gitti. Ben de o sözden sonra bankaya gidip, bin 200 lirayı 5’er kuruşluk şeklinde istediğimi dile getirdim. Onlar da o miktarı 8 torbaya koyarak bana verdi. Ben de 24 bin 5 kuruşu kızın babasına vermeye gelmiştim ancak duruşma gününü kaçırarak, bir yıl ceza almışım. Mahkemede görevli memurlar, itirazımı bir dilekçeyle yazmamı istedi, ben de yazacağım. Böyle bir olayla karşı karşıya kaldığım için çok pişmanım.”

Etiketler