Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Bu saldırı Türkiye’ye yapılmıştır

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Bu saldırı Türkiye’ye yapılmıştır

Olayın ardından partisinin genel merkezine gelerek burada vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu “Artvin’den Şavşat’a giderken PKK’nın saldırısına uğramıştım. Bugün de aynı saldırının bir benzerini yaşadım.” ifadelerini kullandı.

BU SALDIRI BANA DEĞİL TÜRKİYE’YE YAPILDI

Ne olursa olsun sonuna kadar şehit cenazelerine katılacağım diyen Kılıçdaroğlu “Bugünkü cenazede maalesef bize şehit cenazesi dahi kıldırmadılar. Hiçbir zaman şehitler arasında ayrımcılık yapmadık. Bana yapılan saldırı, Türkiye’nin birliğine ve bütünlüğüne yapılmış saldırıdır. Bu saldırı köye dışarıdan gelenlerin tezgahıdır.”

İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları;

Şehitler ölmez, vatan bölünmez, bu bizim şiarımızdır. Çanakkale’de şehitlerimiz var bizim. Dumlupınar’da, Sakarya’da, Afrin’de var şehitlerimiz bizim. Biz şehitler arasında hiçbir zaman ayrımcılık yapmadık. Başımız üstünde yeri vardır, 82 milyonun gururudur. Biz böyle bilir, böyle davranırız.

ÜLKENİN BİRLİĞİNİ VE BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZAMAYACAKLAR

Hiç kimse unutmasın Kuva-yi Milliyecilerin CHP’nin Genel Başkanıyım. Bu ülke için canını feda edecek biri varsa o da Kemal Kılıçdaroğlu’dur. İstiyorlar ki şehit cenazelerine katılmayayım ama ben katılacağım. Bu şehitler 82 milyonundur. Bunların cenazeye, ezana da saygısı yok. Siz namazdan, şehitten ne istiyorsunuz. Biz şehitler arasında hiçbir zaman ayrım yapmadık. Siz hangi yüzle şehit cenazesini kıldırmıyorsunuz?

CENAZEDE SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

Çubuk Akkuzu Mahallesindeki cenaze törenine Ankara Büyükşehir Belediyle Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte katılan Kemal Kılıçdaroğlu, törendeki vatandaşların saldırısına uğradı. Önce Kılıçdaroğlu’nu yuhalayan bir grup, ardından yaşanan arbedede kendisine saldırdı.

KILIÇDAROĞLU CHP GENEL MERKEZİ’NE GELDİ

Saldırının ardından bölgeden çok büyük güvenlik önlemleri altında çıkarılan Kılıçdaroğlu saat 16.15 sularında partisinin genel merkezine geldi. Kılıçdaroğlu’nun CHP MYK’sını olağanüstü toplantıya çağırdığı öğrenilirken, şehir dışında bulunan parti yöneticileri ve milletvekillerine de ‘Ankara’ya dönün’ çağrısında bulunulduğu kaydedildi.

 

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri