Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

CHP, TRT binasını bastı

CHP, TRT binasını bastı

Meclis’te yaptıkları basın toplantılarında basın özgürlüğüne vurgusu yapan, Metris ve Silivri caze evlerinde nöbet tutan Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri, Gezi ve 17-25 darbe girişimlerinde hükümeti suçlamalar yöneltmelerinin ardından bu seferde TRT’yi basarak büyük tepki topladı. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TRT Türk’te yayınlanan bir programda CHP ve Atatürk’e hakaret edildiği iddialarıyla TRT Genel Müdürü Şenol Göka’nın makamını izinsiz olarak girdi.

Açıkça tehdit etti

TRT binasında CHP’li Gök, basın mensuplarının önünde TRT Genel Müdürü Göka’ya açık açık hakaret etti. Gök, ayrıca “Burası TRT, elektrik parası, bandrol giderleriyle yönetilen bir kuruluştur. Bütün milletin hakkı vardır. TRT Genel Müdürü de burayı iktidarın borazancılığı gibi yönetemez” dedi. Gök daha sonrası ise Genel Müdür Göka’yı şu sözlerle tehdit etti: “CHP’li Gök, “Seni de kabul etmiyoruz, sen burada genel müdürlük yapamazsın” Gök hakaret, provokatif konuşmalarının yanında birde elindeki dosyayı masaya çarptı. Gök’ün TRT’yi basması sosyal medyada büyük tepki topladı.

Kimseye hakaret edemez

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, TRT’yi basan ve Genel Müdür Şenol Göka’ya tehditler savuran Levent Gök’e sert tepki gösterdi. Turan, sorunların Meclis’te konuşulması gerektiğini ifade ederek, “Milletvekilinin var olan eleştirilerini gidip atanmışlara sorması denetim faaliyeti değildir. Allah aşkına bir milletvekilinin, bir Grup Başkanvekilinin böylesine bir şekilde hareket etmesi, Genel Müdür’ün odasını basması, kapıyı kırmakla tehdit etmesi dünyanın neresinde görülmüş? Bizler, siyasetçiler olarak toplumsal sorumluluk sahibi insanlarız. Herkesten daha fazla hareketlerimize dikkat etmeli, nezaket sınırları içerisinde davranmalıyız. Bırakın bir milletvekilini sokaktaki, dağ başındaki bir insan bile bu şekilde hareket edemez” dedi.

Özgürlükten bahsediyorlar

Turan, şunları söyledi: “Bakınız, bu olay aynı zamanda haneye tecavüzdür. Odanın sahibi Genel Müdür yokken, odanın kapısını kırmak tehdidiyle saldırgan grup odaya girmek istemektedir. Bir genel başkan yardımcıları beğenmedikleri medya organlarına seçim sabahı el koyacaklarını söyler, bir grup başkanvekili kanal basar. CHP, her gün medyada, Meclis’te basın özgürlüğünden bahsediyor. Basın özgürlüğünden anladıkları şey, devletin itibarlı bir kurumunu basıp, Genel Müdür’ün odasını işgal etmek mi? Milletimizin uzun yıllardır CHP’yi iktidara getirmemesinin nedeninin en net fotoğrafı da bu olay olmuştur.”

Etiketler