Son Dakika

CHP ve FETÖ’de Kanal İstanbul bayramı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomik darbe girişimi nedeniyle bazı projelerin ertelenebileceği yönündeki mesajı sonrası CHP'li Barış Yarkadaş ve FETÖ'cü Bülent Mumay sevinç çığlıkları attı!

CHP ve FETÖ’de Kanal İstanbul bayramı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomik darbe girişimi nedeniyle bazı projelerin ertenelebileceği yönündeki mesajı, gözlerin İstanbul Boğazı’nı dünya ticaretinin merkezi haline getirecek olan devasa proje Kanal İstanbul’a çevrilmesine neden oldu. Erdoğan açıklamasında proje isimlerini belirtmezken, Kanal İstanbul’dan en az İngilizler, Almanlar kadar rahatsız olan CHP ve FETÖ sevinç çığlıkları attı.

CHP İstanbul eski Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sanırım Kanal İstanbul saçmalığından da vazgeçmek zorunda kaldılar tulumbada su bitince...” 

FETÖ’cü Bülent Mumay’da “Kanal İstanbul?” paylaşımıyla skandala imza attı. Mumay, ayrıca Türkiye’nin dünya piyasalarına sunacağı yerli otomobil projesini de gündeme taşıyarak alçaklıkta sınır tanımadı.

MUHARREM İNCE DE 'KANAL İSTANBUL'U DURDURUN' DEMİŞTİ

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, ekonominin düzeleceğine inandığı skandal 4 adımı şu şekilde sıralamıştı:

"a. Damadınız başta olmak üzere, ekonomi danışmanlarınızı kovun.

b. Merkez Bankasına müdahale etmeyin.

c. Kanal İstanbul gibi önceliği olmayan projeleri erteleyin.

d. “Kambiyo kontrolleri olmayacak ve finansal yatırımların güvenliği önceliğimizdir” açıklaması yapın."

CHP VE HDP KANAL İSTANBUL'A KARŞI ÇIKMIŞTI

CHP, emanet oylarla Meclis'e soktuğu terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP ile Kanal İstanbul projesi tartışmaları sırasında yine iş birliği yapmıştı. Projeye karşı çıkan kirli ittifak, aynı gerekçeleri öne sürerek projeye karşı çıkmıştı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.