Son Dakika

CHP'de aday krizi! Toplu istifa

Denizli'de CHP'nin Buldan İlçe Yönetim Kurulu ile kadın ve gençlik kolları başkanları mevcut belediye başkanının Mart 2019 yerel seçimlerinde aday gösterilmemesine tepki göstererek toplu istifa etti.

CHP'de aday krizi! Toplu istifa

CHP Buldan'da, 2019 seçimleri için mevcut Belediye Başkanı Mustafa Gülbay yerine Hikmet Şenözen'in aday gösterilmesinden sonra toplu istifa açıklaması yapıldı.

"KABUL EDİLEMEZ"

Partinin belediye başkanı adayının örgütten habersiz yapılmasına çok sert tepki gösteren partililer şu açıklamayı yaptı:

"Belediye başkan adayının açıklanmasını basından öğrenmiş bulunmaktayız. Atanan belediye başkan adayı konusunda yönetimle aynı fikirde olmalarına rağmen gerek il yönetimi, gerekse Genel Merkez yetkilileri tarafından, ilçe örgütünün fikri ve onayını almadan atama yapılması siyaseten örgütü yok saymaktır. Sanki yönetim aksi bir yönde hareket ediyormuş da oldubittiye getirmek gibi bir yol tutulması kabul edilemez."

"İSTİFALARI GENEL MERKEZE GÖNDERDİK"

Mevcut adayın kendi ekibiyle çalışmasının önünü açmak için önceden istifa kararının değerlendirildiğine değinilen açıklamada, "Zaten mevcut adayın kendi ekibiyle çalışmasının önünü açmak adına önceden istifa kararını değerlendirmiştik. Bu son durumdan sonra bu koltuklarda oturarak, bu il yönetimi ve Genel Merkez temsilcileriyle sağlıklı bir çalışma yapılamayacağı da aşikardır. Bu anlamda bir yıldır sürdürmekte olduğumuz yönetim kurulu üyeliği görevimizden istifa ederek sade üye olarak partimiz adına çalışmaya karar verdik. Ayrıca yönetim kurulumuz, Kadın Kolları Başkanımız Fatoş Özen ve Gençlik Kolları Başkanımızı Haldun Kabacan'ın da görevlerinden istifalarının değerlendirilmesi yapılarak kabul etmiştir. İstifalarımızı Genel Merkeze gönderdik." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.