Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

CHP’de kurultay hazırlığı başladı

CHP'de kurultay hazırlığı başladı

Bugüne kadar 34’ü olağan, 18’i de olağanüstü olmak üzere 52 kurultay gerçekleştiren CHP’de, 16-17 Ocak tarihlerinde 35. Olağan Kurultay, toplanacak. 

CHP’de genel seçim nedeniyle ertelenen kurultay takvimi de 3 Kasım Salı günü başladı. İl kongrelerini bu ayın sonuna kadar tamamlamayı planlayan CHP, 35. Olağan Kurultay’ın da 16-17 Ocak’ta toplanmasına karar verdi.

Alınan karar üzerine parti yönetimi kurultay hazırlıklarını sürdürüyor.

Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç, Mehmet Bekaroğlu ve Tekin Bingöl koordinasyonunda yürütülen çalışmalar kapsamında Ankara Spor Salonu kiralandı.

Kurultay tarihini Basketbol Ligi’nin devre arasına göre planlayan CHP, iki gün sürecek büyük kurultay için ilk olarak salonun dizaynı, partililere dağıtılacak kumanya, ses ve ışık sistemleri için firmalarla görüşmeler başlattı.

Koordinasyon birimi tarafından, bin 280 delegenin konaklayacağı otellerle de görüşmeler tamamlanıyor. 

Bu arada kurultay günü delegelere verilmesi planlanan ve içerisinde parti tüzüğü, program, çeşitli yayınların ve broşürlerin yer alacağı çantalar da hazırlanıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, hazırlıklara ilişkin AA muhabirine yapığı açıklamada, “Hazırlıklarımız problemsiz ilerliyor. Aralık ayının 20’sine kadar hazırlıklarımızın biteceğini düşünüyorum. Tamamladığımızda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na bir sunum yapacağız” dedi.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!