Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

CHP’li Arıtman: Bir koalisyonu beceremedin, Kılıçdaroğlu istifa et!

CHP’li Arıtman: Bir koalisyonu beceremedin, Kılıçdaroğlu istifa et!

Eski CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarısız olduğunu ve istifa etmesi gerektiğini söyledi.
1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nin sonuçlarını değerlendiren Arıtman, 13 yıldır aralıksız iktidarda olan bir partinin (AK Parti) 2 seçmenden 1’isinin oyunu alarak tekrar iktidara gelmesinin büyük bir başarı olduğunu belirtti. Söz konusu başarıyla Cumhuriyet tarihinde örneği olmayan bir olayın gerçekleşeceğini ve AK Parti’nin 17 yıl aralıksız iktidarda kalan bir parti olacağını vurgulayan Arıtman, şöyle konuştu:
“İktidar partisi nasıl oldu da 3 ay sonra bu oyu fazlasıyla geri aldı? Ama muhalefet partileri çok büyük bir siyasi beceriksizlik içerisinde oldular. Bir koalisyon kurmayı beceremediler.”
AK Parti’nin, 7 Haziran’dan sonra terörle kararlı şekilde mücadele etmeye başladığını, bu durumun da seçmenin kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırdığını anlatan Arıtman, “Terör örgütünü topraklarımızdan atıncaya kadar mücadelenin süreceği konusunda halka verdiği güven, oyların tekrar AKP’ye dönmesine neden oldu” şeklinde konuştu.
Canan Arıtman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarısız olduğunu ve istifa etmesi gerektiğini de vurgulayarak, “Kılıçdaroğlu, partisini seviyor, önemsiyorsa, başarılı olmasını, tabanı ve halkı için umut olabilmesini istiyorsa istifa etmelidir, yeni isimlere imkan vermelidir” ifadelerini kullandı.
ANKARA

Etiketler