Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

CHP’li Karalar “Bedavaya ekmek dağıtmamız engelleniyor” demişti! Vali arayınca canlı yayında yalanını itiraf etti

"Parasız ekmek dağıtmamıza izin vermediler" iddiasında bulunan Adana'nın CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Vali kendisini arayınca zor durumda kaldı. Bir kez daha canlı yayına çıkan Karalar, Vali'nin aksine ekmekleri birlikte dağıtma önerisi sunduğunu itiraf etti.

CHP’li Karalar “Bedavaya ekmek dağıtmamız engelleniyor” demişti! Vali arayınca canlı yayında yalanını itiraf etti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Fox TV’de katıldığı canlı yayında daha önce ortaya attığı bir yalanı düzeltmek zorunda kaldı.

“DEMEDİNİZ SAYIN VALİM”

CHP’li Karalar Fox TV’de 22 Nisan’da katıldığı canlı yayında, belediye olarak ücretsiz ekmek dağıtmaların engellendiğini bu sebeple 5 kuruşa ekmek sattığını iddia etmişti. Karalar, 6 gün sonra tekrar aynı programa canlı yayında bağlanarak kendi yalanını düzeltmek zorunda kaldı.

Karalan, Adana Valisi Mehmet Demirtaş’ın kendisini aradığını belirterek “Valimiz bana ‘Başkanım ben sana bedava ekmek dağıtamazsın dedim mi?’ diye sordu, ‘Demediniz sayın valim’ dedim. Hatta valimiz Vefa Destek Gruplarıyla birlikte dağıtmayı önerdiler.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Karalar 22 Nisan’da katıldığı canlı yayında, “Ekmek dağıtmanın terörizmle ilişkilendirilmesini anlamak mümkün değil. Ben de dağıtıyorum ekmek. ‘Parasız dağıtamazsın’ dediler, ben de 5 kuruşa dağıttım. Hafta sonu 5 kuruşa dağıttım” demişti.

Karalar’ın iddialarının gerçeği yansıtmadığı kendi sözleriyle ortaya çıktı.