Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

CHP’li Kaya’nın algı oyunu Bakan Varank’ın paylaştığı İBB’nin açıklamasıyla ifşa oldu!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, su kesintisinin yaşandığı Şile'de İSKİ'ye ait tankerin önünde su kuyruğuna giren vatandaşların fotoğrafının 2016 tarihli olduğunu iddia eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya'nın algı oyununu bozdu. Bakan Varank İBB’nin açıklamalarını tek tek paylaşarak “Size tavsiyem yalan üretmeye değil, millete hizmet etmeye odaklanın.” ifadelerini kullandı.

CHP'li Kaya'nın algı oyunu Bakan Varank'ın paylaştığı İBB'nin açıklamasıyla ifşa oldu!

Şile’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSKİ’ye ait tankerin önünde su kuyruğuna girmek zorunda kalan vatandaşların fotoğrafı üzerinden algı oluşturmaya çalışan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, söz konusu fotoğrafın 2016 yılında çekildiğini öne sürdü.

CHP’li Kaya, Şile’deki su kuyruğunu gündeme taşıyan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın “seçilmişlere çamur attığını” öne sürerek, “Film 2016 yılında sizin dönemde İstanbul’da çekilmiş, iyi seyirler” diye yazdı.

“MİLLETE HİZMET ETMEYE ODAKLANIN!”

Bunun üzerine İBB’nin ve CHP’ye yakın medyanın konuyla ilgili haberlerini peş peşe sıralayan Bakan Varank, şunları kaydetti:

“Fotoğraf tabii ki yeni. O kadar yeni ki genel başkan yardımcısı seviyesinde yalan söylemek bir işe yaramamış; kendi belediyesi ve yandaş medyası açıklama yapmak zorunda kalmış. Size tavsiyem yalan üretmeye değil, millete hizmet etmeye odaklanın.”

“1990’LI YILLARA DÖNDÜK”

İstanbul’un turizm beldelerinden olan Şile’de bazı mahalle ve köylere 3 gün süreyle verilemezken, bazı bölgelerde ise gün aşırı su kesintisi yaşandı.

Bidonlarla İSKİ’ye ait su tankerinin önünde su kuyruğuna giren vatandaşlar, yaşanan olaya “1990’lı yıllara geri döndük” sözleriyle tepki gösterdi.

“25 YILLIK EMEKLERE YAZIK OLMASIN”

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Şile’deki su kuyruğu ile ilgili olarak Twitter hesabında yaptığı açıklamada “Şile 1994’e dönmüş. İki gündür evlere su verilmeyince, vatandaşlar tankerlerden bidonlarla evine su doldurup götürmeye çalışıyorlar! 25 senelik emeklere yazık olmasın.” açıklamasında bulundu.

“GEÇMİŞE YOLCULUK BAŞLADI”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ise, Şile’deki su kuyruğuna giren vatandaşların fotoğrafını paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“CHP’li İBB’den tarihi hizmet. Geçmişe yolculuk başladı, 1994 öncesi CHP İstanbul’una dönüş… İstanbul’a bu kâbusu yaşatan Başkan’a kısaca EkoFelaket diyoruz!”