Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

CHP’li Matkap: Seçim şokunu üzerimizden yavaş yavaş atıyoruz

CHP’li Matkap: Seçim şokunu üzerimizden yavaş yavaş atıyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihad Matkap, parti olarak seçim sonuçları şokunu yavaş yavaş atabildiklerini söyledi.
Partisinin Marmaris İlçe Teşkilatı’nın kongresine katılan Matkap, genel kurulda divan başkanlığı yaptı. Toplantıda konuşan Matkap, 1 Kasım’da CHP’liler olarak şok yaşadıklarını, hiç beklemedikleri bir seçim sonucuyla karşılaştıklarını ifade etti. Seçim sonuçlarını parti yönetimi olarak günlerce tartıştıklarını ve bu çelişkinin nereden kaynaklandığını anlamaya çalıştıklarına işaret eden Matkap, CHP’liler olarak seçim sonuçları şokunu üzerilerinden yavaş yavaş attıklarını dile getirdi. Matkap, “Yaşanan şokun nedeni CHP’nin aldığı oy oranı değil, AKP’nin yeniden Türkiye’yi güç toplayarak yönetmeye hak kazanması” ifadesini kullandı.

KURULTAY 16 OCAK’TA

CHP’nin Olağan Kurultayı’nın ise 16 ve 17 Ocak 2016 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilmesi kararı alındı.
CHP’nin olağan kurultay süreci devam ederken, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nin ardından olağanüstü kurultay tartışmaları gündeme gelmiş, buna yönelik olarak da imza toplanmasına başlanmıştı.

KARŞI CENAH 600 SAYISINI ARIYOR

Bu arada CHP’de olağanüstü kurultay için sayı arayışları sürüyor. CHP Samsun eski İl Başkanı ve Kurultay Delegesi Mehmet Atalay, “Olağanüstü kurultayı toplamak için tüm delegelerin yarısı olan 600 sayısına ulaşmamız gerekiyor. Bugün itibariyle tüm baskı ve olumsuzluklara karşın bu sayıya çok yaklaşmış bulunuyoruz” dedi.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!