Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

CHP’liler kurultayda Cumhurbaşkanına hakaret edip dağıldılar

CHP’liler kurultayda Cumhurbaşkanına hakaret edip dağıldılar

Dün Ankara’da CHP 35. Olağan Kurultayı için toplanan bir grup kalabalık Cumhurbaşkanına hakaret eden Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını alkışladılar ve dağıldılar.

CHP 35. Olağan Kurultayı bugün Ankara Arena Spor Salonu’nda ‘Demokrasi, Değişim ve Kardeşlik Kurultayı’ sloganıyla yapılıyor. Kurultayda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan için kullandığı “diktatör bozuntusu” ifadesi tepki çekti.

CHP’lilerden büyük alkış alan bu sözler Kurultay’a AK Parti’den konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın tepkisine neden oldu. Selçuk Özdağ ve 3 kişilik AK Parti heyeti bu sözlerin üzerine salonu terk etti. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı yeminini hatırlatarak tepki çeken şu ifadeleri kullandı:

“Diktatör bozuntusu olan olan adam. Senin için şeref ve namus ne anlama geliyor? Oturacaksın bunun hesabını vereceksin. Ya tarafsızlığını korursun, saygı görürsün. Ya da sana her gün namus ve şeref kavramını hatırlatırım. Sen bu yemin niye ettin? Tarafsızlığını korumazsan bu lafları ağırlaştırarak devam ettireceğim.”

KÜRTÇE PANKART SESSİZ SEDASIZ KALDIRILDI

CHP Bağcılar İlçe Teşkilatı tarafından asılan Kürtçe,“Aşiti peace barış. Bu sese kulak ver barışa ses ver” pankartı sessiz sedasız kaldırıldı ve Cumhurbaşkanına edilen hakaretleri alkışlayan kalabalık bir süre daha alkışladıktan sonra olaysız dağıldı.

Etiketler