Son Dakika

CHP'nin 'Eren Bülbül' ayıbı

İstanbul'da hayırsever bir aile tarafından şehit Eren Bülbül'ün anısına yapılması planlanan 'Şehit Eren Bülbül Anakolu' temel atma törenini kendi lehine seçim malzemesi yapan CHP'li Büyükçekmece Belediyesi saygısızlıkta sınır tanımadı.

CHP'nin 'Eren Bülbül' ayıbı

İstanbul Büyükçekmece'deki Aşiret Dalcı Okulları bahçesinde hayırsever Mahmut Çoban ve Yasemin Çal Çoban tarafından yaptırılması planlanan 'Şehit Eren Bülbül Anakolu’nun temel atma törenini CHP'li belediye kendisi yapmış gibi pazarlamaya çalıştı.

Akşam'dan Ercan Öztürk'ün haberine göre okul projesini kendilerininmiş gibi pazarlayan CHP'li belediye bununla da kalmayarak haddini bir tık daha aştı ve temel atma töreni için afiş ile davetiye bastırdı. 

Şehidimiz Eren Bülbül'ün anısına bu denli saygısızlığa tevessül eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün hayırsever Çoban'ların tepkisiyle karşılaştı.

"SEÇİME MALZEME YAPILMASINA İZİN VEREMEZDİK"

Söz konusu saygısızlığa Çoban ailesi şu şekilde karşılık verdi:

“Temel atma töreni kesinlikle istemiyorduk. Belediyeden kimse bizimle görüşmek istemedi. Biz de mecbur kaldık avukat aracılığıyla ihtarname gönderdik. 15 yaşında şehit edilen bir çocuğun adını seçime malzeme yapılmasına izin veremezdik. 

Bizim siyasetle işimiz olmaz. Eren Bülbül’ün böyle bir olayla anılmasından rahatsız olduk. Ben hem ailesinden hem de Eren’den özür diliyorum. Bu anaokulu biz yaptıracağız ve onun adı sonsuza kadar burada yaşayacak. Kimse bundan reklam çıkarmasın” 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.