Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Cinderes’te PKK’lı teröristlerle çatışma anları görüntülendi

Cinderes’te PKK’lı teröristlerle çatışma anları görüntülendi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve harekata destek veren Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) Afrin’de terör unsurlarını temizlenmesi ve bölgede barış ile istikrarı kalıcı hale getirmek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 49. gününde başarılı bir şekilde devam ediyor. Hava harekatı ve fırtına obüsleriyle terör mevzileri imha edilirken, TSK ve ÖSO’nun bölgedeki ilerleyişi sürüyor.

Cinderes’te çatışma anları görüntülendi

Harekat kapsamında ele geçirilen 5. belde olan Cinderes’te, teröristlerle çatışma anları ÖSO askerlerinin aksiyon kameralarıyla kaydedildi.

ÖSO’nun temizlenen binalara girerek kontrol etme anlarının yanı sıra öldürülen teröristlerin cesetleri de görüntülerde yer aldı.

Belde merkezi dün ele geçirilmişti

TSK ve ÖSO birlikleri, Afrin’in merkezine giden yolda stratejik öneme sahip olan Cinderes belde merkezini dün teröristlerden temizlemişti.

157 bölge teröristlerden arındırıldı

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DAEŞ’in işgalindeki Afrin’de 5’i belde merkezi, 122’si köy, 30’u kritik nokta olmak üzere toplam 157 bölgeyi kontrol altına aldı.