Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Cizre ve Sur’da öldürülen toplam terörist sayısı belli oldu

Cizre ve Sur'da öldürülen toplam terörist sayısı belli oldu

Terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında dün Şırnak’ın Cizre ilçesinde 15, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde de bir terörist etkisiz hale getirildi.

 Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgilere yer verildi.

Buna göre, devam eden operasyon kapsamında dün Cizre’de 15 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. İlçedeki operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 352 oldu. 9 el yapımı patlayıcının imha edildiği operasyonda ayrıca, bir Kalaşnikof piyade tüfeği, buna ait 80 fişek ve 2 şarjör, bir av tüfeği ve buna ait 30 fişek ile 8 tabanca fişeği ele geçirildi.

Sur’da devam eden operasyonda ise dün bir terörist etkisiz hale getirildi. İlçedeki operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 103’e yükseldi. Operasyonda, 3 el yapımı patlayıcı imha edildi, 4 av tüfeği ele geçirildi.

İki terörist teslim oldu

Suriye’deki terör örgütü barınma alanlarından kaçan 2 terörist, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde, araziye döşenmiş bir el yapımı patlayıcı imha edildi.

Şanlıurfa’da, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan terör örgütü mensubu yakalanarak gözaltına alındı.

Etiketler