Son Dakika

Çocuğu darbeden maganda yeniden gözaltında

Tuzla'da otomobiline erik çekirdeği attığı gerekçesiyle 11 yaşındaki çocuğu darbeden şüpheli, hakkında çıkarılan tutuklamaya yönelik yakalama kararının ardından yeniden gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
Çocuğu darbeden maganda yeniden gözaltında

Tuzla'da 11 yaşındaki çocuğu darbettiği gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ve yapılan itiraz üzerine hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan U.Ö, yeniden gözaltına alındı.

İTİRAZ ÜZERİNE EVİNDEN ALINDI

Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Aydınlı Mahallesi'nde 28 Nisan'da 11 yaşındaki çocuğu darbettiği gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ve yapılan itiraz üzerine hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan şüpheli U.Ö'yü, Pendik'teki evinde gözaltına aldı. Şüpheli U.Ö, emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.

ERİK ÇEKİRDEĞİ ATTI DİYE ÖLDÜRESİYE DÖVMÜŞTÜ

Tuzla'da 28 Nisan'da otomobiline erik çekirdeği attığı gerekçesiyle 11 yaşındaki çocuğu darbeden U.Ö, gözaltına alınmıştı. Burada nöbetçi savcılığa çıkarılan şüpheli U.Ö, ifadesinin alınmasının ardından "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "kendisini savunamayacak durumda bulunan çocuğu yaralama" suçundan tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edilmişti.

BİLEĞİNE ELEKTRONİK KELEPÇE TAKILMIŞTI

Anadolu Nöbetçi 5. Sulh Ceza Hakimliği, tutuklanmasına yönelik talebin reddine karar vermiş, şüpheli hakkında "elektronik kelepçe takılmak suretiyle konutunu terk etmemek" ve "yurt dışına çıkmamak" şeklinde adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına hükmetmişti.

Yorumlar

Rabia ÇELİK iki gün önce istanbul zeytinburnu'nda çocuğuyla karşıdan karşıya geçmeye çalışan Doğu Türkistanlı bir kadın 34TR 719 plakalı Kırmızı Mini Cooper araç tarafından ezilmek üzereyken zor kurtuldu ve araç içinden çıkan iki sarı iğrenç kadın kucağında çocuğuyla birlikte Doğu Türkistanlı kadını tekmelediler ve küfür ettiler tek başıma bir hamile kadın olduğum için müdahale edemedim ama içim çok yandı , Doğu Türkistan dernekleri başkanlarından Seyit Tümtürk'ün akrabası olduklarını söyledi kadın hemen toplandı kadın ve çocuk hıçkıra hıçkıra gittiler bu olayın üzerine ancak değerli basınımız düşer ne olur mazluma sahip çıkın.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.