Son Dakika

Çocuk katili PKK’yı saklamak için bin takla attılar

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı mayın sonucu 8 ve 4 yaşlarında iki kardeş ölürken, terör örgütü yandaşı Birgün Gazetesi ve Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun PKK'yı görmezden gelen açıklaması tepki çekti.
Çocuk katili PKK’yı saklamak için bin takla attılar

Tunceli Ovacık ilçesine bağlı Bilgeç köyünün Çakılyayla mezrasında bölücü terör örgütü mensuplarınca araziye önceden yerleştirdiği patlayıcıya basan çocuklardan 8 yaşındaki Ayaz Güloğlu ve 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu kardeşler çocuk katili PKK tarafından öldürüldü.

İki masum çocuğun katil PKK tarafından tuzaklanan EYP sonucu öldüğü hain saldırı Twitter'da "patlama" etiketiyle sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, PKK yandaşı sözde gazete Birgün ve terör örgütü destekçisi kominst Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun PKK’yı dillendirmeden saklayarak açıklama ve haber yapmaları büyük tepkilere neden oldu.

Terör örgütü PKK'nın bombası 2 çocuğu öldürdü, geriye bu fotoğrafları kaldı:

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun attığı tweet ise tartışmayı daha da alevlendirdi. Açıklamada PKK adını ve mayınlı tuzağı ifadesini kullanmayan Maçoğlu'na, kullanıcılar terörü meşru göstermekle suçladılar.

İşte PKK yandaşı Birgün’ün o haberi:

Birgün gazetesi gelen tepkilere rağmen tarih 16 Temmuz Saat 13:00 itibari ile hala haberini güncellemedi ve içerikte hala "bilinmeyen neden" ifadesiyle patlamaya dair PKK diyememektedir. 

Habere bu link üzerinden ulaşabilirsiniz: https://www.birgun.net/haber-detay/ovacikta-hayvan-otlatilan-yaylada-patlama-1-cocuk-hayatini-kaybetti.html

İşte terör örgütü destekçisi kominst Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun Twitter paylaşımı:

Terör Örgütü PKK çocukları hedef almaktan vazgeçmiyor

Türkiye’nin bölünmesi ve kaos ortamı için elinden geleni yapan çocuk katili terör örgütü PKK, özellikle çocukları hedef almaya devam ediyor.

Çocuk katili PKK 11 ayda 23 çocuğu katletti:

Tunceli Belediye Başkanı ve Birgün’e tepki yağdı

PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı mayın sonucu iki kardeşin öldüğü patlama Twitter'da TT olurken, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun terör örgütü PKK'yı görmezden gelen açıklaması tepki çekti. İşte Belediye başkanı ve gazeteye gelen tepkiler:
Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.