Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Çocuklarının eğitimi için inşaatlarda çalışıyor

Çocuklarının eğitimi için inşaatlarda çalışıyor

Artvin’de bir kamu kurumunda hizmetli olarak çalışan Emin Keskin, çocuklarının eğitimi için mesai saatlerinden arta kalan zamanlarda inşaatlarda ve farklı işlerde çalışarak 4 çocuğunu da üniversitede okutmanın gururunu yaşıyor.

İlkokul mezunu olan 54 yaşındaki Emin Keskin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisi gibi ilkokul mezunu eşiyle kendilerini çocuklarının eğitimine adadıklarını belirtti. Keskin, çok zor günler geçirmelerine rağmen 4 çocuğundan 2’sinin ODTÜ Mimarlık ile İnşaat Mühendisliği Bölümünü, en büyük oğlunun Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendislik Bölümünü bitirdiğini ifade etti. Keskin, “Bu yıl ise en küçük oğlum Ersin, il birinciliği ile Türkiye’de derece yaparak ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünü kazandı” dedi.

Bir kamu kurumunda yaklaşık 25 yıldır hizmetli kadrosunda çalıştığını anlatan Keskin, “En büyük hayalim, çocuklarımın hepsini okutup iyi bir üniversite kazanmalarını sağlamaktı. 4 çocuğumu da çok zor şartlar altında okuttum. Öyle yıllar oldu ki üç çocuğumu aynı anda üniversitede okuttum. İnanın yemedim içmedim, uyumadım çalıştım ama başardım. Bir baba olarak çocuklarımın eğitimine katkı sunduğum için çok mutlu ve bir o kadarda gururluyum” diye konuştu.

Etiketler