Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunların yeri cehennemdir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunların yeri cehennemdir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kulüpler Birliği Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ’ın anne ve babası adına yaptırılan Küçükçekmece’deki Fethiye-Hasan Gümüşdağ Camisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Erdoğan, “Her geçen gün daha ileriye gidiyoruz, daha ileriye gideceğiz. Zira muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak lafla olmaz. Üreterek olur, yatırımlarla olur, altyapısıyla olur, üst yapısıyla olur.” diye konuştu.

Osmangazi Köprüsü’nün açılış törenine değinen Erdoğan, “Bu Osmangazi Köprüsü şu anda dünyada 4 numara. 26 Ağustos’ta Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü açacağız. O ise dünyada 1 numara. Niye? Çünkü bu millete bunlar yakışır” diye konuştu.

Osmangazi Köprüsü’nden gişeden gişeye 6 dakikada geçileceğini kaydeden Erdoğan, köprünün bölgedeki trafik sıkışıklığını azaltacağını dile getirdi.

Bayram sonuna kadar köprüden geçişlerin ücretsiz olacağını ifade eden Erdoğan, “İnşallah yıl sonu itibarıyla köprümüzün Bursa’ya kadar olan bağlantısı da bitecek ve böylece Bursa’ya ‘non-stop’ gidebilme imkanı var. Her geçen gün daha ileriye gidiyoruz, daha ileriye gideceğiz. Zira, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak lafla olmaz, üreterek olur, yatırımlarla olur, altyapısıyla olur, üst yapısıyla olur.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Küçükçekmece’de inşaatı tamamlanan Fethiye Hasan Gümüşdağ Camisinin açılışını gerçekleştirdi. Cuma namazınıda camide kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan cami açılışının ardından vatandaşlara hitap etti. Foto Muhabiri: Onur ÇobanCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Küçükçekmece’de inşaatı tamamlanan Fethiye Hasan Gümüşdağ Camisinin açılışını gerçekleştirdi. Cuma namazınıda camide kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan cami açılışının ardından vatandaşlara hitap etti. Foto Muhabiri: Onur Çoban

“İstanbul’u hep birlikte çok daha iyi günlere taşıyacağız”

İstanbul’un o günlerden bugüne büyük ilerleme kaydettiğini vurgulayan Erdoğan, şöyle dedi:

“Şimdi gerek belediye başkanımız gerek ilçe belediye başkanlarımız büyük bir dayanışma içinde hamdolsun İstanbulumuzu çok daha iyi günlere taşıyorlar, hep birlikte taşıyacağız. Çünkü İstanbul sıradan bir şehir değil, İstanbul müstesna bir şehir. Dünyanın gözdesi bir şehir. ‘Ana gibi yar olmaz, İstanbul gibi diyar olmaz’, ‘Güleni şöyle dursun ağlayanı bahtiyar.’… Öyleyse İstanbul için hep birlikte elimizden geleni yapacağız ama İstanbul’a çok yanlışlar yaptık, onu da söyleyeyim. Ucube inşaatlar yaptık. Bu ucube inşaatlarla maalesef İstanbulumuzun o güzelliğine bizler yanlışlık yaptık. İşte şimdi birçok yerlerde diyoruz ki kentsel dönüşüm yapalım, diyorlar ki ‘yok’. Yapmayın etmeyin, gelin bunu yapalım.”

Kentte itfaiye aracının giremediği yerler bulunduğunu kaydeden Erdoğan, “Allah göstermesin bir deprem olsa o depreme dayanıklılığı olmayan binalar var. Bunları şimdiden yıkalım ki depreme dayanıklı binalar olsun. Ne yazık ki bu konuda bir dirençle karşı karşıyayız. Gelin bize yardımcı olun. Bu kentsel dönüşümleri yapalım. Ben cumhurbaşkanınız olarak bunu söylüyorum. Dost acı söyler ama gerçeği söylemem lazım, bunu söylüyorum. İstanbulumuzun güzelliğine gölge düşürmeyelim.” dedi.

“Huzurlu günlerimiz yakındır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı’nın hüzünle, acılar içinde kutlanacağını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şehitlerimiz var. Ama şunu da bilin ki şehitlerimizin kanını da yerde bırakmıyoruz. Bir şehit gömüyoruz ama 10 tane teröristi de indiriyoruz. Bunu da bilin. Rabbim ne buyuruyor; ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler ama siz göremezsiniz.’ Peygamberlik makamından sonra en yüce makam orasıdır. Bu mücadelemiz sürecek, sürüyor. İşte son havalimanında olanı görüyorsunuz ve büyük ihtimalle DAEŞ olduğu ortada. Bunlar, İslam adına böyle bir şeyi yaptıklarını söylüyor. Bunların İslam’la filan alakası yok. Bunların yeri cehennemdir. Çünkü bu dünyada bir kişiyi öldüren tüm alemi öldürmüş gibidir. Bu insanlar günahsız, çocuk, kadın, yaşlı… Bir yolculuk yapıyorlar, hiçbir şeyden haberleri yok ve ölümle karşı karşıya kalıyorlar. Buna hakkınız yok.”

Havalimanında ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Erdoğan, “Temennim odur ki bu mücadelemiz, sona erene kadar devam edecek. Ama şunu biliniz ki terörün ve teröristin dini yoktur, ırkı yoktur, milleti yoktur, vatanı yoktur. Biz bunlara karşı bu mücadeleyi askerimizle, polisimizle, köy korucumuzla beraber veriyoruz, vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Etiketler