Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam'ı teröristler üzerinden lekelemeye çalışıyorlar

11 Eylül saldırılarından bu yana Müslümanların çok katmanlı bir saldırı dalgasıyla karşı karşıya kaldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam'ın proje terör örgütleri üzerinden lekelenmeye, yaftalanmaya çalışıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam'ı teröristler üzerinden lekelemeye çalışıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Dünya Müslüman Azınlıklar Zirvesi"nde konuştu. 

Batı'nın İslam karşıtlığı üzerinden ideolojisini güçlendirmeye çalıştığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Modern insanın buhranlarına cevap verebilecek yegane din olan İslam proje mahsulü teröristler üzerinden yaftalanmaya, lekelenmeye çalışılıyor. İşte bunlar son dönemlerin proje terör örgütleridir. Bunlarla bunu yürütüyorlar." dedi.

"Bizim bu işi tersine çevirmemiz lazım"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Eylül saldırılarından bu yana Müslümanların çok katmanlı bir saldırı dalgasıyla karşı karşıya kaldığını belirterek, "Eli kanlı çeteler üzerinden istikbalimizin karartılmaya çalışıldığını, hak ve hürriyetlerimizin gasbedilmek istendiğini görüyoruz. İşte DEAŞ, Boko Haram, Eş-Şebab, FETÖ gibi katil sürülerinin terör eylemleri bize zarar vermesinin yanında İslam karşıtı çevrelere dört gözle bekledikleri fırsatı da veriyor. Sizin İslam dediğiniz bu mu diyorlar. Hani Müslüman kan dökmezdi, bunu diyorlar. Hani siz barış diniydiniz diyorlar. Biz onlara malzeme veriyoruz. Öyleyse bizim bu işi tersine çevirmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

"Kendi iç sorunlarını perdelemek için ateşe benzin döküyorlar"

Terör örgütlerinin katlettiği Müslümanların masumiyeti görmezden gelindiğini, işlenen vahşi cinayetlerin faturasının da İslam'a ve Müslümanlara kesildiğini ifade eden Erdoğan, "Birçok batı ülkesi de kendi iç sorunlarını perdelemek için adeta bu ateşe benzin döküyorlar, çok temizler ya... Ahlaksızlığın daniskası onlarda, katliamın daniskasını onlar yaptı, utanmadan sıkılmadan buradan kalkıp fatura kesiyorlar." dedi.

"Saldırılar karşısında kendi kabuğumuza çekilemeyiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, giderek kötüleşen tablo karşısında Müslümanların kendi kabuğuna çekilmemesi gerektiğini belirterek, "Müslümanların başka din mensuplarıyla bir arada barış içinde yaşama problemi yoktur. Tarih boyunca da hiçbir zaman olmamıştır." diye konuştu.

Cumhrubaşkanı Erdoğan konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Bizim sahada olmamız lazım"

"Müslümanların kanı, canı ve hayatı söz konusu olduğunda sergilenen çifte standart karşısında bizim sahada olmamız gerekiyor. Batılı güçlerin işin ucu çıkarlarına dokununca neler yaptıklarını, ortalığı nasıl ayağa kaldırdıklarını hepimiz görüyoruz. Mesele, petrol, altın, elmas, pazar payı olunca bu ülkelerin adeta kan kokusu almış köpek balığı gibi binlerce kilometre öteden koşup geldiklerini biz çok iyi biliyoruz. Ama aynı ülkelerin Filistin'deki katliamlara, Arakan'daki soykırıma, komşumuz Suriye'de yüz binlerce masumun hayatına mal olan zulme nasıl sırtlarını döndüklerini de gayet iyi farkındayız."

"Müslüman, hak ve adaletin tecellisi için çalışmak zorundadır"

"İslam ülkelerini azınlık hakları konusunda sıkıştıranlar, birçok Afrika ve Asya ülkesinde Müslüman azınlıklara yönelik etnik temizlik faaliyetlerini görmüyorlar. Bu riyakarlıkların, bizi yolumuzdan ve haklı mücadelemizden alıkoymasına izin veremeyiz. Müslüman, i'lay-ı kelimetullah için tüm dünyada hak ve adaletin tecellisi için çalışmak zorundadır."

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.