Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekmekle oynamak ne adalete ne insanlığa sığar

Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediyelerdeki işten çıkarmalara değinerek, "Ekmekle oynamak ne adalete ne insanlığa sığar" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekmekle oynamak ne adalete ne insanlığa sığar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de 29 büyükşehir belediye başkanı ile bir araya geldi. Buluşmada konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde bazı belediyelerde gerçekleşen işten çıkarma hadiselerini üstü kapalı olarak eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Siyasi çekişme geçicidir, hizmet kalıcıdır"

"Siyasi olarak elbette farkı görüşlere ve duruşlara sahip olabiliriz ama ülkemizin ve milletimizin çıkarları söz konusu olduğunda birlikte hareket edebilme erdemini gösterebileceğimize inanıyorum. Türkiye'ye karşı eleştirilere verilecek en büyük cevabımız bu özgürlük tablosudur. Seçim sürecindeki rekabeti meydanlarda bırakan, sandıktan çıkan iradeye herkesin teslim olduğu bu güzel manzara geleceğimizin de en büyük teminatıdır. Siyasi çekişme geçicidir, hizmet kalıcıdır"

"Hizmet söz konusu olduğunda partiye bakmadık"

Artık şehrinizdeki herkesin belediye başkanı olarak görev yapacağınıza inanıyorum. Tüm Bakanlarımız taleplerinizle ilgili değerlendirme yapmak üzere bizimle beraber. İlgili politika kurulu üyelerimiz de buradadır. Burada ortaya koyduğumuz fotoğrafı çok önemli görüyorum. Milletimizin bizlerden istediği görüntünün bu olduğuna eminim.

Nüfusumuzun 4'te 3'ü 30 büyükşehirde yaşıyor. Büyük bir sorumluluğun altına girmiş bulunuyorsunuz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile devletin başı olma sıfatı yanında yürütmenin de temsilcisi konumuna gelmiş bulunuyoruz. Hizmet söz konusu olduğunda hiçbir belediye başkanının partisine bakmadık. Ne tür yatırıma ihtiyacı varsa gerekli desteği verdik. 

"Başkanın görevi devr-i sabık peşinde koşmak değil"

Tüm belediyelerimiz neredeyse mali sıkıntı yaşıyor. Tüm belediye başkanlarımızın tespitleri sonucunda bu sorunları giderebiliriz.  Eskiler el işler, dil övünür derler. Hepimizin bulunduğu yerler polemik değil eser siyaseti üretme makamlarıdır. Belediye başkanlarının görevi devr-i sabık peşinde koşmak değil.

"Her rakam bir insana tekabül ediyor"

Medyada her gün belediyelerle ilgili sendika değiştirme baskısından işten atmalara kadar pek çok habere rastlıyoruz. Kağıt üzerinde bir toplam olarak önünüze gelen personel sayısındaki her rakam bir insana tekabül ediyor. Kapının önüne konan canları yanan insanların ahı üzerinde ne siyaset ne hizmet bina edilebilir. Varsa birkaç kötü örnek bahane edilerek yüzlerce kişinin ekmeğiyle oynanması ne adalete ne insanlığa sığar.

"Biz İBB'de kimseyi yerinden aşından etmedik"

Keyfi uygulamalara maruz kalmamaları için sayıları milyonu bulan işçileri sözleşmeli statüyle kadroya geçirdik. Buna rağmen bazı belediyelerimizde yaşanan hadiseleri üzüntüyle takip ediyoruz. Biz İBB'de göreve geldiğimizde hak eden kimseye dokunmadım, yerinden aşından etmedik. Tüm belediye başkanlarımızdan aynı hassasiyeti bekliyoruz.

 

Yorumlar

Ibrahim temiz Benim gibi binlerce seni seven var fethullah serefsizine katilmadik diye kirmizi listeye aldilar herturlu psikolojik savaslarina nail olduk bizim ekmegimizle oynadilar buna birsey yapmiyacskmisiniz pilotlari cagirdiniz biz neden yok sayiliyoruz

Ibrahim Fetonun ekmegi ile oynadiklariyla istifa ettirdikleri ile emekli ettirdikleriyle ilgileniyormusunuz sayin cumhurbaskanim. Ben sehit mehmet cetinin canciger arkadasi ozel harekatciydim feto kumpasi ile emekli edildim 44 yasindayim 40 yasinda emekli ettiler senelerce ugrastilar derdimizi kime anlatalim kimse dinlemiyor simdi vatan ugruna carpisacak zamanda emekliyim yapilan pislikleri ben biliyorum acaba bu mail den haberiniz olacak mi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.