Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Erdoğan: Kutsalınıza saldırmayacağız ama sizi alaşağı edeceğiz

Erdoğan: Kutsalınıza saldırmayacağız ama sizi alaşağı edeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda hitap etti.

Suriye’nin Afrin bölgesinde Mehmetçik tarafından devam etmekte olan Zeytin Dalı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen PKK/PYD/YPG/DAEŞ’li terörist sayısının 4 bin 423 olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

KONGRELERDE SEÇİLEMEYEN BİRİNİ ADAY GÖSTERDİLER

“Bütün partiler genel başkanlarını aday gösterdi. Ana muhalefet partisi genel başkanı cumhurbaşkanı adayı olmak istemedi. Bu isim çatı aday falan da değil. CHP kongrelerinde aday olan ama bir türlü seçilmeyen bir ismi cumhurbaşkanı adayı olarak önerdiler. Demek ki genel başkanlığı cumhurbaşkanlığından daha önemli. 

CHP’NİN TOPTAN SATIŞINA KADAR GİDER

CHP kendi cumhurbaşkanı adaylarından ekonomi bilmeye pek çok vasıf saymıştı. Bu adayda bu vasıflar çıkmadı. Seçmenlerine şimdi başka partilerin adayları için görev çıkarmışlar. Bu işin sonu CHP’nin toptan satışına kadar gider. 

ÇILDITRMASALARDA ŞAŞIRTMAYI BAŞARDILAR

Seçim kampanyasında CHP’nin başındaki zata mı, öne sürdüğü garibana mı bakacağız? Ortada bir aslı var bir kuklası var. Hacivat-Karagöz’de olur ya perde önünde bir kukla vardır, konuşma ve hareketleri kuklacı yapar. Biz sopanın ucundaki figürle mi sopayı tutanla mı uğraşacağız. Bizi çıldırtacaklarını söylemişlerdi çıldırtmasalar da şaşırtmayı başardılar.

HİZMETİ DE SİYASEYİ DE BİRBİRİMİZLE YAPMAK ZORUNDA KALDI

Bu yalancı pehlivan bir işe yaramasa da milletimizi eğlendiriyor. Bu karikatür tipin ve adayını maceralarını izlemeye devam edeceğiz. En büyük hayıflanmam sikletimize uygun muhalefet bulamamızdır. Hizmet yarışını da siyaset yarışını da hep birbirimizle yapmak zorunda kaldık. Biz bugüne kadar hep değişimden yenilikten yana olduk.

MANİSFETOMUZU PAYLAŞTIK, PROJEMİZİ DE PAYLAŞASACAĞIZ

Çankaya’da yatarak politika yapmayı vaadedenler bu milleti ne yerine koyuyorlar? Millet cevabı 24 Haziran’da verecek. Millet sizin neyi yıkacağınızı değil neyi inşa edeceğinizi merak ediyor. Kafanızda Türk milleti için tarihe geçecek bir projeniz var mı? Manifestomuzu paylaştık, projemizi de paylaşacağız. 

24 HAZİRAN’DA BİR KEZ DAHA DERS VERECEĞİZ

Tek bir dertleri var, o da Recep Tayyip Erdoğan’ı yıkmak. Milletimiz bir gün ‘tamam’ derse biz o gün kenara geçeriz. Kim bizi haksız hukuksuz yere yıkmaya çalıştıysa milletimizle birlikte karşılarında durduk. 24 Haziran’da hak ettikleri dersi bir kez daha vereceğimize inanıyorum. 

‘PROJELERİ YOK’ DEDİK HAKSIZLIK ETTİK

Başka cumhurbaşkanı adayları da var. Biz ne kadar adayla yarışırsak o kadar memnun oluruz. Türkiye’nin demokrasisini görmek isteyen bu çeşitliliğe baksın. Ötekilerin tarzı yok etmek, yıkmak olabilir. ‘Muhalefetin projesi yok dedik’, haksızlık ettik. Bir tane projeleri var onu da açıkladılar. Bu proje Türkiye’yi eski sisteme geri döndürmekmiş. Bu milletin 16 Nisan’da ortaya koyduğu iradeye saygısızlıktır.

Size bu vaatle gelenlere sorun; AK Parti Türkiye’de 284 bin derslik yaptı siz onları da mı yıkacaksınız? AK Parti paradan 6 sıfır atarak parasını itibarlı hale getirdi. Siz yeniden 6 sırıf mı getireceksiniz? AK Parti nice dev eserleri ülkeye kazandırdı, siz bunları dinamitleyip yerle bir mi edeceksiniz? AK Parti terör örgütlerinin başlarını inlerinde eziyor, siz bunlara ülkeyi teslim mi edeceksiniz?

YENİ PROJELERİ KOYARAK DEVAM EDECEĞİZ

Taahüdümüz yeni sistemi tüm unsurlarıyla hayata geçirmek. Somut hizmet ve yatırımlarımızı beyannamede açıklayacağız. Her şeyden önce ciddi bir birikim ve tecrübemiz var.  Bu kadro yola yeni çıkan çırak bir kadro değil. Bundan sonraki süreçte biz yeni yola çıkan olmayacağız. Aldığımız mesafenin üzerine süratle yeni projeleri koyarak devam edeceğiz. 

Karşımızdakilerin ne deneyimi ne tecrübesi var. Onlar bu işe sıfırdan başlayacaklar. Biz ise yeni projelerle adımlarımızı atarak ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacağız. Bu, 16 yılın birikimi üzerine yepyeni bir Türkiye inşa etme süreci. 

KUR SALDIRILARI AÇIKLAMASI

Ekonomide hiçbir teknik temeli olmayan, kur üzerinden yürütülen saldırı dalgasını tersine çevirecek projelerimiz var.

MECLİS’TE ANAYASA ÇOĞUNLUĞU ÇAĞRISI

Aziz milletimden isteğim şudur, bizi bugüne kadar yalnız bırakmadınız, anayasa değişikliği yapacak şekilde cumhur ittifakına çok daha farklı güç katmanız olacaktır. Yeni dönemde istikrar ve güvenin temininde Meclis çoğunluğu önemlidir. Milletimizin desteğiyle Cumhur İttifakı’nın anayasa değişikliği çıtasının üzerine çıkacağına inanıyorum.

Dün iyi bildiğiniz kişi ve kesimlerin yarın rotayı nereye çevireceklerini kestirmeniz mümkün değildir. Hesabımız halkadır, hakkadır. Bugün de bu hesabı herkese karşı veririz. Biz iki yüzlü iki dilli olmadık. Herkese aynı şeyleri söyledik ve söylemeye devam ediyoruz.

Suriye halkına verdiğimiz hizmetleri bırakınız başka ülkeleri rejimin kendisi dahi sağlayamamıştır. Türkiye’yi AB’ye eşit ve adil bir şekilde almayı hedeflemeyen hiçbir projeye rıza göstermedik. 

FRANSA’YA ÇOK SERT TEPKİ

Fransa’da kendini bilmezler Kur’an’dan bazı ayetlerin çıkarılmasını isteyen bir bildiri yayımlamış.

Acaba ömürlerinde kendi kitapları İncil’i, Tevratı, Zebur’u okumuşlar mıdır? Okusalar heralde kendi kitaplarının da yasaklanmasını isterler.

Ey Batı… Bizim kutsal kitabımıza saldırdıkça şunu bilesiniz ki biz sizin kutsallarınıza saldırmayacağız ama sizi alaşağı edeceğiz. Bunu da bilin. Siz kimsiniz de bizim kutsalımıza saldırıyorsunuz. Biz sizin ne denli aşağılık olduğunuzu biliyoruz.

“BİZİ ANLAYIŞLA KARŞILAYIN”

24 Haziran seçimlerine hızla yaklaşıyoruz. Seçmenin önüne ‘işte budur’ denilecek isimlerle çıkmaya kararlıyız. Açık ve net söyleyeceğim, 600 isimden oluşan bir listeyle halkın karşısına çıkacağız. Yer alan olacak olmayan olacak. Yer alanlar almayanlar bizi anlayışla karşılamaları gerekir. Tek derdimiz halkımızın karşısına en idealiyle çıkabilmektir. Meclis grubumuz ne kadar güçlü olursa yürütmede o kadar rahat ederiz. 

Cumhur ittifakı nazar değmesin iyi gidiyor. 3 benzemez ittifakının tersine biz milletimizin karşısına tek adayla çıkacağız. 7 haftalık süreyi en verimli şekilde değerlendirmek durumundayız. Ramazan’ın bereketi seçim çalışmalarımıza yansıyacaktır. Milletvekili aday listelerinin ilanı ile tam saha çalışmayı sürdüreceğiz.”