Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Fatih” paylaşımı: Muvaffakiyetler diliyorum

Fatih Sondaj Gemisi'nin, Fethin 567'inci yıl dönümünde Karadeniz'de arama-tarama faaliyeti gerçekleştirmek üzere Karadeniz'e uğurlandığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fatih Sondaj Gemimize bu anlamlı günde başlayan görev yolculuğunda Rabbim'den muvaffakiyetler diliyorum." temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Fatih” paylaşımı: Muvaffakiyetler diliyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un fethinin 567’inci yıl dönümünde düzenlenen törenler Türkiye’nin ilk sondaj gemisi olan Fatih’in Karadeniz’e yola çıkışına ilişkin resmi sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Fatih Sondaj Gemisi’nin Karadeniz’de arama-tarama faaliyeti gerçekleştirmek için yola çıktığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin menfaatlerini sadece 780 bin kilometre kare vatan toprağında değil, üç tarafımızda çevrili olan Mavi Vatan hattında da gözetiyor, koruyoruz. Fatih Sondaj Gemimize bu anlamlı günde başlayan görev yolculuğunda Rabbim’den muvaffakiyetler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaşımında Fatih’in özelliklerine de yer verildi:

  • 229 metre uzunluğunda
  • 36 metre genişliğinde
  • 51 bin 283 groston ağırlığında
  • 12 bin metre sondaj derinliğine sahip
  • 200’den fazla personel
  • 6. nesil üst düzey teknoloji
  • aktif konumlandırma sistemi
  • Türkiye’nin ilk sondaj gemisi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN “FETİH SAYGI GEÇİŞİ”Nİ SELAMLAMIŞTI

İstanbul’un Fethi’nin 567. Yılı kutlamaları başladı. Kutlamalar kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Türkiye Yelken Federasyonu tarafından “29 Mayıs İstanbul Boğazı Fetih Saygı Geçişi Etkinliği” gerçekleştirildi.

Etkinlikte, Türk bayraklı tekneler, Tarabya’daki Huber Köşkü’nün önünden geçerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ve torunu Eymen Albayrak da eşlik etti.