Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mehmet Akif Ersoy mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mehmet Akif Ersoy mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy‘un vefatının 79’uncu yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

Milletlerin tarihlerinde çok önemli kırılmalar ve hayati dönüm noktaları olduğuna işaret eden Erdoğan, özellikle bunalımlı dönemlerde duruşları, sözleri ve davranışlarıyla bir milletin ufkunu genişleten, insanlara yol gösteren mümtaz ve müstesna fikir adamları ve sanatçıların büyük önem taşıdığını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında, “İşte İstiklal şairimiz Mehmet Akif, son asırda savaşlarla, yenilgilerle, bunalımlarla boğuşan milletimize umut aşılamış, adeta bir milletin tarih sahnesine yeniden çıkmasına katkıda bulunmuş müstesna bir şahsiyettir” ifadesini kullandı.

Ersoy’un mesuliyet duygusunu vatan sevgisiyle birleştirdiği için mücadeleden çekinmediğini belirten Erdoğan, “Akif, şehir şehir gezerek insanımızı istiklal savaşımıza katılmaya çağırmış, mücadeleci kişiliği, derin ilmi, çelebi kişiliği ve ahlakıyla, hitap ettiği Anadolu insanını derinden etkilemiştir” değerlendirmesini yaptı.  

Etiketler