Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

DAEŞ mensubu iki canlı bomba etkisiz hale getirildi

DAEŞ mensubu iki canlı bomba etkisiz hale getirildi
SURİYE sınırında kaçak yollarla Türkiye’ye geçmeye çalışan Suriye uyruklu 2 canlı bomba, güvenlik güçlerince vurularak etkisiz hale getirildi.
 
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, sınırda kaçak geçişleri önleyen hudut birliği askerleri, geçen cumartesi günü Suriye’den kaçak yollarla Türkiye’ye geçen 2 kişiyi fark etti. Askerlerin ‘dur’ ihtarına rağmen sınırı geçen ve kaçmaya devam eden 2 şüpheliye, sınır birlikleri silahla müdahale etti. Askerlerin açtığı ateşle kaçak geçiş yapan 2 Suriyeli vurularak etkisiz hale getirildi.

Yaşananların ardından yapılan incelemede Suriye uyruklu 2 şüphelinin canlı bomba olduğu ve IŞİD’li Ebu Ali kod adlı Mustafa Demir ile irtibatlı oldukları belirlendi. İncelemede, etkisiz hale getirilen canlı bombalardan birisinin istihbarat birimlerince Adana ve Ankara’da canlı bomba eylemi yapabileceği saptanan Muhammed Arab olduğu ortaya çıktı. Arab’ın üst aramasında ise 4 gün önce Şam’dan Kamışlı’ya uçakla geldiğini gösteren bilet bulan güvenlik güçleri etkisiz hale getirilen ikinci canlı bombanın isminin ise Muhanad Khalad olduğunu kaydetti.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!