Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

DAEŞ ve PKK birlikte saldırıyor

DAEŞ ve PKK birlikte saldırıyor

Azez bölgesinde devrimcileri ve sivil halkı hedef alan PKK’nın Suriye kolu YPG’li ve DAEŞ’li teröristler, üç koldan koordineli olarak aynı anda saldırıyorlar. Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, Rus savaş uçakları ve Esed/Hamaney’e bağlı uçakların ortaklaşa düzenlendiği bombardıman saldırıları YPG ve DAEŞ militanlarının yolunu açıyor.
Devrimciler, “Suriye PKK’sı YPG’nin önemli merkezlerinden olan Afrin ve çevresi, ABD’nin casus uçakları tarafından gözleniyor. Ne zaman yaklaşmaya çalışsak, ABD’nin gözetleme uçakları bölgedeki hareketliliği rapor ediyor; ama bombardımana Rus uçakları geliyor” dediler.
Azez bölgesine Suriye PKK’sı ve DAEŞ’in aynı anda üç koldan yaptığı saldırılara havadan destek veren Rus uçakları, aynı zamanda Dane ve Darret İzze bölgelerini de yoğun bombardıman altında tutuyor. Azez’de DAEŞ ve PKK ile aynı anda çarpışan devrimciler, saldırılar için “Ruslar, Dane ve Darret İzze’yi bizim ikmal yollarımızı kesmek için bombalıyor” ifadelerini kullandılar.
Rus uçakları Der Cimeyl, Alkamiyye, Ziyara, Kefer Nasıh köylerini vurduktan sonra YPG militanlarının sabahın erken saatlerinde saldırıya geçtiğini bildiren yerel kaynaklar, şiddetli çatışmaların sürdüğünü belirtti.

Etiketler