Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Davutoğlu: Askerler ‘bize dön emri vermeyin’ diyor

Davutoğlu: Askerler ‘bize  dön emri vermeyin’ diyor

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, “AK Parti 105. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı”nda yaptığı konuşmada, 7 Haziran’dan bu yana yaşanan süreçte farklı terör örgütlerinin eş zamanlı olarak Türkiye üzerine harekete geçtiğini söyledi. 3 günü hiçbir zaman hafızasından silmeyeceğini ifade eden Davutoğlu, bu günleri ise şöyle anlattı:
“20-23 Temmuz arasını. Değişik odaklarca beslenen kirli emel sahibi çevrelerin bir anda bir araya gelerek, ayrı ayrı; ama aynı hedefe yönelen saldırılar gerçekleştirdiklerine hep beraber şahit olduk. Biz bunlara karşı da Türkiye’nin sahipsiz olmadığını gösterdik ve gecikmeksizin bu terör odaklarına gereken cevabı verdik. AK Parti hükümetleri ister kalıcı ister geçici olsun, görevde olduğu sürece görevini lâyıkıyla yerine getirir. AK Parti kısa vadeli hedefler peşinde koşmaz, küçük hesaplar yapmaz ve sorumluluktan asla kaçmaz. Bugün de bu operasyonlar aynı kararlılıkla sürdürülüyor. Bu ülkede terörün kökü kazınıncaya, bu ülkenin dağları, ovaları, ırmakları, mahalleleri, mezraları ve şehirleri terörden temizleninceye kadar da bu mücadelemiz kararlılıkla sürecek.”
Sözlerini “Çakallar puslu havayı sever” diyerek sürdüren Başbakan, başarılarını ise sandıktan çıkan sonuçları doğru okumaya ve terörle mücadeledeki kararlılıklarına bağladı.

“3 İLİN DE MECLİS’TE TEMSİLCİSİ BİZİZ”

AK Parti olarak sadece 3 ilde milletvekili çıkaramadıklarını belirten Davutoğlu, “Şırnak, Hakkâri ve Tunceli’de AK Parti’ye oy vermiş seçmenlerimize sesleniyorum. Sakın ola ki temsil edilmediklerini düşünmesinler. AK Parti, şu anda Meclis’teki 317 milletvekiliyle Hakkâri’nin, Şırnak’ın, Tunceli’nin temsilini yapmaktadır” diye konuştu.

1 KASIM TOKADI

Sürekli hareket halinde bir teşkilat istediğini vurgulayan Davutoğlu, “1 Kasım seçimleri, bu ülkenin bazı şehirlerini kendi bölgesi olarak görenlere atılmış bir tokattır. Her türlü ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı, ötekileştirici söylemin ve hareketin karşısında olacaksınız” dedi. Davutoğlu, 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ortaya çıkan tablonun CHP, MHP ve HDP’nin Türkiye’nin partisi olmaktan uzaklaştığını açık bir şekilde gösterdiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Dışişleri Bakanı iken ofisimin ve evimin her yerinde sürekli haritalar vardı. Nerede büyükelçimiz eksik diye bakardım. Şimdi Sayın Kılıçdaroğlu’na, Bahçeli, Demirtaş’a tavsiyem, genel merkezlerinin bütün odalarını, koridorlarını oy aldıkları ve alamadıkları yerlerin haritalarıyla döşemeleri. Her sabah oradan geçerken bir ders alsınlar.”

Davutoğlu, diğer partilerin marjinalleştiğini ifade ederek, “Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir meselesi yoktur” dedi. MHP’nin durumunun CHP’den de kötü olduğunun altını çizen Başbakan, “Hiçbir ilde 1. parti olamadı, vekil sayısı düştü. HDP de 1 milyon oy kaybetti, 60 ilde vekil çıkaramadı. Sırtını dağa dayayanlar değil, millete dayayanlar kazandı” ifadesine yer verdi.

ORAMAR OPERASYONU

Başbakan Davutoğlu, 1 Kasım sonrası Oramar Tepesi’nde çatışmalar sürerken Mehmetçiğin terör örgütü PKK bayrağını indirmesiyle ilgili ilginç bir detayı da paylaştı. Davutoğlu, operasyon sırasında komutanların ‘Çok yoruldunuz, artık nöbet değişimi yapın’ demesine rağmen askerlerin ‘Bayrağımızı oraya dikmeden nöbeti devretmeyiz’ diye karşılık verdiği, “Dağları temizlemeden bize dön emri vermeyin” dediği telsiz konuşmalarını anlattı.
Türkiye’nin yeni bir Anayasa’ya ihtiyacı olduğunu da belirten Davutoğlu, “İnşaallah bu dönemde gerçekleştireceğiz” müjdesi verdi. ANKARA

Etiketler