Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Davutoğlu çocukluğunun geçtiği evi ziyaret etti

Davutoğlu çocukluğunun geçtiği evi ziyaret etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, çocukluğunun geçtiği Fatih Zeyrek Mahallesi’ndeki evi ziyaretinde, kapı komşusuyla da hasret giderdi.

Alınan bilgiye göre Davutoğlu, dün, ilkokul 4. sınıfa kadar okuduğu Hacı Süleyman Bey İlkokulu ziyaretinin ardından çocukluğunun geçtiği Fatih’teki apartman dairesine gitti. 

Zeyrek Mahallesi’nde, kapı komşusu Beyhan Yanık’ı ziyareti öncesinde büyüdüğü eve giren Davutoğlu’na, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de eşlik etti.

Çocukluğunun geçtiği evde anılarını yad eden Davutoğlu, beraberindekilere, evin çocukluğu zamanındaki yerleşim planını anlatarak, salonda ders çalıştığını söyledi.

Başbakan Davutoğlu, evin balkonundan karşı taraftaki okulda bulunan çocukları selamlayarak, yanındakilere çocukluk anılarını ve mahallesini anlattı.

Daha sonra kapı komşusu Beyhan Yanık’ı ziyaret eden Davutoğlu, elini öptüğü Yanık’a, “Seni görünce anamı görür gibi oluyorum” dedi.

Etiketler