Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Davutoğlu Facebook canlı yayınında vatandaşlara seslendi

Davutoğlu Facebook canlı yayınında vatandaşlara seslendi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçen hafta açıkladığı ve 10 maddeden oluşan bir haftalık eylem planı kapsamında hayata geçirilen düzenlemeleri Facebook canlı yayın uygulamasıyla açıkladı.

Davutoğlu, “Söz verdik, yapıyoruz” başlığıyla Facebook hesabı üzerinden canlı olarak yaptığı konuşmada, hükümetin bir haftalık eylem planı doğrultusundaki çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

1 Kasım seçiminde huzurunda oldukları halkın kendilerine yüzde 49,5’luk bir destek verdiğini belirten Davutoğlu, vatandaşlara teşekkür etti. Seçim çalışmaları kapsamında halka planlamalarından bahsettiklerini, sözler ve vaatler verdiklerini anımsatan Davutoğlu, geçen hafta da bir haftalık, bir aylık, üç aylık, altı aylık bir yılık eylem planlarını paylaştığını aktardı.

“Size şunu söyledik, bizim sözümüz senettir, biz söz verdik mi yaparız. Bir hafta geçti, yine sizin huzurunuzdayım ve sözümüzün senet olduğunu gösterecek bir haftalık yaptığımız çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum” ifadesini kullanan Davutoğlu, “Bir hafta içerisinde yapacağız” diyerek verdikleri sözlerin hepsini eksiksiz yerine getirdiklerini vurguladı. 

“Biz hesap makamındayız. Siz ise bu hesabın takdirini verme makamındasınız” diyen Başbakan Davutoğlu, “Biz söz verdik mi bu söz bir senettir. Sadece kağıtta kalan bir senet değil, aynı zamanda uygulamaya geçen, hemen pratik karşılıkları olan bir vaattir” diye konuştu. 

Bir haftalık, 10 maddelik eylem planını hayata geçirdiklerini belirten Başbakan Davutoğlu, “İnşallah bir ay sonra yine bu sefer bir ay içinde neler yaptığımızı, yine sizinle böyle samimi bir ortamda, hiçbir protokol olmadan paylaşacağım. Dört yıllık dönemde sürekli size hesap vereceğiz. Bizim prensibimiz açık, vaadimizi millete veririz, hesabımızı da önce Allah’a ve sonra sadece millete veririz. Hayırlı cumalar diliyorum.”

Etiketler