Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Dayanışmaya çağrı! Rahm’an ve Rahîm Allah’ın adıyla

Dayanışmaya çağrı! Rahm’an ve Rahîm Allah’ın adıyla

Sevgili dostlar ve gönüldaşlar,
Yeni günlük gazetemiz MÜSTAKİL GAZETE naspise 11 Ocak Pazartesi günü çıkıyor.
Üç ay yeteceğini umduğumuz kadar parayı bulduk; İstanbul, Ankara, Adana ve İzmir’de matbaalarla anlaştık, kâğıdı ayarladık, dağıtım şirketi TURKUVAZ’la sözleşmemizi imzaladık, Anadolu Ajansı’na bağlandık, gönüllü muharrirlerimize ilk yazı siparişlerini verdik ve geri sayıma başladık.
Yazıhanede şimdilik sadece dört kişilik bir ekibiz, gazetemiz sadece 8 sayfa (üstelik 1 lira!), fakat “Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım!” havasındayız.
Büyük bir handikapımız var yalnız: Müstakil Gazete’nin 11 Ocak Pazartesi günü inşaallah yayın hayatına başlayacağını geniş kitlelere duyuramıyoru.
Bizim cenahtaki popüler televizyon kanallarının ve internet haber sitelerinin çoğu benimle beraber görünmekten imtina ettiği için oralarda Müstakil Gazete’nin tanıtımını yapamıyoruz. Twitter veya Facebook’ta geniş ‘kapsama alanlarına’ sahip olan bazı kadim dostlarım da –gönülleri bizimle beraber olsa bile- ismimi anmaktan ve Müstakil Gazete’yle alakalı gelişmeleri paylaşmaktan maslahat icabı geri duruyor.
Doğrusu ben de kimi arkadaşıma bazı bağlantılarından veya muhtaçlıklarından ötürü “Aman sen geri dur! Bizi alenen destekleme! Çamur kampanyalarının hedefi olma!” diye uyarıyorum,
Çağrımız, kaybedecek şeyi olmayan dostlara ve gönüldaşlaradır:
Müstakil Gazete’nin 11 Ocak Pazartesi günü inşaallah Türkiye çapında bayilerde olacağı bilgisinin yayılmasına yardımcı olun lütfen.
Eşinize dostunuza, mensubu olduğunuz cami cemaatine, mesai arkadaşlarınıza, sosyal medya takipçilerinize bunu haber vermenizi hassaten istirham ediyorum.
“Nasıl bir gazete olacakmış?” diye soranlara şöyle diyebilirsiniz: “Emperyalizm ve Kemalizm’e yüzde yüz muhalif. Mutedil İslami hareketlere ait. IŞİD, DAİŞ, DEAŞ diye anılan Bağdadi Grubu, Hamaney rejimi, “Paralel Yapı” gibi sözde İslami ve fakat özde bozguncu oluşumlardan berî. Banka reklamı almayan. Belden aşağı vurmayan. Böyle bir gazete işte.”
Dostlar, tanıtım konusunda vallahi zordayız ve bu işi çok ciddiye alıp imdadımıza koşmanıza ihtiyacımız var. Müstakil Gazete’yi alın ve aldırın demiyorum burada; sadece gazetemizin çıkışını mümkün olan en çok sayıda kardeşimize duyurmanızı rica ediyorum
Dağıtıma 20 bin adet gazete vereceğiz inşaallah. Satılırsa satılır, satılmazsa satılmaz; ama biz elimizden geleni yaptığımızdan emin olmak istiyoruz.
Bu dayanışma çağrısı, elimizden gelen son şey.
Vesselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu.
Hakan Albayrak – Müstakil Gazete Yayın Yönetmeni

Etiketler