Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

DEBK Başkanı Taşkın’dan Trump’a kınama

Dünya e-Basın konseyi (DEBK) Genel Başkanı Hasan Taşkın, ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği ortaya çıkan 9 Etkim tarihli mektubu ile yaptırım tehditlerini kınadığını bildirerek, Trump’ı aklıselim davranmaya çağırdı.

DEBK Başkanı Taşkın’dan Trump’a kınama

DEBK Genel Başkanı Hasan Taşkın, yaptığı yazılı açıklamada, ABD Başkanı Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mektubun içeriği ve dilinin, Amerikan yönetiminin düştüğü seviyesizliği gösterdiğini belirtti. Mektubu, ABD’nin düştüğü durum açısından “utanç vesikası” olarak adlandıran Taşkın, şunları kaydetti:

“ABD Başkanı Trump’ın Barış Pınarı Harekâtı üzerinden Türkiye’ye yaptırım tehdidi ve terör örgütüyle görüşme önerisi, boş bir kabadayılıktan ibarettir. Türkiye, Fırat’ın doğusundaki terör bataklığını kurutmak için başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’nı, Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nin 51. maddesi uyarınca meşru müdafaa olarak gerçekleştirmektedir.

Trump’ın ve dünya ülkelerinin tehditleri Türkiye’yi bu meşru hakkından ve terörle mücadelesinden vazgeçiremeyecektir. Dünya e-Basın Konseyi olarak, Barış Pınarı’nı destekliyor ve askerimizin yanındayız.

ABD Başkanı Trump’ı, yaptırım tehditleri, üslupsuz mektubu dolayısıyla kınıyor, aklıselim davranmaya davet ediyoruz.”

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri