Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Demirtaş mıdır nedir? Kürt halkının kanını emdiler’

'Demirtaş mıdır nedir? Kürt halkının kanını emdiler'

Şırnak‘ın Cizre ilçesinde zırhlı aracın geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan piyade er Gürkan Necati Yenikapı’nın babası Feyzi Yenikapı, artan terör saldırılarına tepki göstererek, “Anam Kürt, babam Kürt, sülalem Kürt benim. Ne istiyorsunuz Türkiye’den” diye konuştu. 

Yenikapı, Buca ilçesindeki evlerinde gazetecilere yaptığı açıklamada kendisinin Diyarbakırlı ve Kürt olduğunu söyledi.

Oğlunun neşeli bir yapısı olduğunu dile getiren Yenikapı, son olarak 2 gün önce görüştüklerini, askerden döndükten sonra evlenme planları yaptığını dile getirdi. 

Terör olaylarına katılanların ve terörü destekleyenlerin Kürt halkını temsil etmediğini ifade eden Yenikapı, gözyaşını tutamayarak HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a da tepki gösterdi.

“Demirtaş mıdır nedir? Kürt halkının kanını emdiler”

Yenikapı, “Demirtaş mıdır nedir? Kürt halkının kanını emdiler. Ne istiyorsunuz bu ülkeden. Ben bunu yıllardan beri anlamıyorum. Anam Kürt, babam Kürt, sülalem Kürt benim. Ne istiyorsunuz Türkiye’den… Yaratan Rabbim ıslah etsin. Herkes uyansın artık, neyin peşindesiniz?” diye konuştu.

Şırnak’ın Cizre ilçesi Nur Mahallesi’nde dün, zırhlı askeri aracın geçişi sırasında bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca yerleştirilen el yapımı patlayıcı infilak ettirilmiş, patlamada Jandarma Uzman Çavuş Kadir Kayveni, Piyade Uzman Onbaşı Faruk Gezen ve er Gürkan Necati Yenikapı şehit olmuştu. Olayda, 2 güvenlik görevlisi de yaralanmıştı.

Etiketler