Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Demirtaş’ın Rusya’daki sözleri tam bir rezalet, tam bir ihanettir”

“Demirtaş’ın Rusya’daki sözleri tam bir rezalet, tam bir ihanettir”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATO Congresium’da KOSGEB 4. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Töreni’nde yaptığı konuşmada, KOSGEB’in girişimcilik finalisti olan 41 girişimcinin her birini tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. 

Türkiye’nin her bölgesinden bir işadamının elinde çantasıyla dünyadaki iş fırsatlarını kovaladığını, yeni yatırım imkanları için kıta kıta koşturduğunu gördüklerini dile getiren Davutoğlu, en önemli noktanın özgüveni yüksek girişimci varlığı olduğuna işaret etti. Orta ve uzun vadeli planlar yapılabiliyor olmasının, Türkiye’deki güven ve istikrar ortamının en önemli meyvesi olduğuna dikkat çeken Başbakan, KOSGEB’in ek bütçe talebinde bulunmasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Ek bütçeyi de inşallah tekrar tekrar vermeye hazırız” dedi.

“MİLLETE İHANETTİR”

Başbakan Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşmesinde düşürülen Rus savaş uçağıyla alakalı sözlerini de değerlendirdi. Başbakan, “HDP Eş Genel Başkanı’nın Rusya’da, ‘Türkiye’nin Rus uçağını düşürmesi yanlıştı’ demesi tam bir rezalet ve tam bir ihanettir. Böyle bir süreçte Rus uçakları masum Türkmenleri, masum Arapları, masum Kürtleri Azez’de, Halep’te, İdlip’te, Bayırbucak’ta bombalarken koşa koşa Rusya’ya gidip destek bildirmek, açık bir şekilde bu millete ihanet etmektir. Bu açık bir aymazlıktır” ifadelerine yer verdi.

“BÖYLE MİLLETVEKİLİ DE SİZE YAKIŞIR”

Başbakan Davutoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in “Eğer İran-Türkiye karşı karşıya gelirse, Türkiye’ye karşı İran safında olurum” yönündeki ifadelerine ilişkin ise şunları söyledi: “Maalesef CHP Genel Başkanı ve yönetimi açıkça bu ifadeleri kullanarak hainlik eden, iftira ederek Türkiye’nin itibarını zedeleyen bu sözler karşısında yeterli tepkiyi göstermediler. Aksine ‘Biz bu milletvekilini yedirtmeyiz’ dedi Sayın Kılıçdaroğlu. Bizim kimsenin milletvekilinin yedirilmesi gibi bir derdimiz yok. Milletvekiliniz hayırlı uğurlu olsun size. Böyle milletvekili de size yakışır. Ama bizim derdimiz, Türkiye bir ateş çemberinin ortasında giderken, Türkiye ile ne kadar problemli başkent varsa oralara selam gönderen, selam çakan, dış mihraklarla irtibatlı kişilerledir bizim mücadelemiz. Bu sözlere karşı bir işlemde de bulunmadılar. Demek ki onlar da aynı fikirdeler. Böyle bir muhalefet anlayışı olabilir mi? Bütün bu ifadelerin yabancı dillere çevrilip yayınlandığını düşününüz ki çevrilip yayınlanıyor. Nasıl bir görüntü oluşuyor? Kendi ülkesini, milletini, devletini, suçlayan başka ülkelerin, Türkiye karşıtı iddialarını destekleyen bir milletvekili nasıl olabilir? Üstelik bunlar da ilk defa olmuyor. Suriye ile ortak bakanlar kurulu toplayacak kadar iyi ilişkiler sürdürdüğümüzde bizi eleştirenler, Suriye’yi bilmeyenler, halkını katletmesi üzerine ilişkimizi kesince, Suriye diye bir ülkenin varlığını hatırlayıp doğrudan Esad’a koştular. Hep sorarlar ‘Neden ilişkiniz eskiden iyiydi de daha sonra bozuldu’. Çok açık. Esad 500 bine yakın insan katletti de onun için bozuldu. Siz görmeseniz de 5-6 milyona yakın insanı ülkesinden sürdü de onun için bozuldu. Bakarsınız bizim ilişkilerimiz iyi olduğu dönemde, o ülkeyle ilgili bizi eleştirenler, şimdi halkını katletmesine rağmen o ülkenin başkentinde boy gösterebiliyorlar.”

“CHP, MISIR’A, SURİYE’YE, HDP RUSYA’YA KOŞTU”

Davutoğlu, Mısır yönetimiyle Türkiye iyi ilişkiler sürdürdüğünde Mısır’ı hatırlamayanların, Türkiye askeri darbeye karşı çıktığında Mısır’a gidip Sisi ile görüştüklerini belirterek, “CHP, Mısır ve Suriye’ye koşmuştu, şimdi de HDP Rusya’ya koşuyor” dedi. Bunun boş bir çaba olduğunu vurgulayan Davutoğlu, Türkiye’nin uluslararası alandaki imajı ve itibarının böyle hezeyanlarla zedelenmeyeceğini kaydetti. Davutoğlu, bir ay içinde Avrupa Birliği ile 2 zirve yaptıklarını anımsatarak, Türkiye’nin Suriye’ye dönük politikasını bütün dünyanın övdüğünü söyledi.

ORTADOĞU SATRANCINDA TERÖR TAŞI

Davutoğlu, “Terör örgütü, ülkemizin çevresinde yaşanan olaylara müdahil olmasını engellemek isteyen odakların maşalığını üstlenerek yeniden terör olaylarını başlattı. Türkiye’yi terörle meşgul ederek Ortadoğu’da daha rahat at koşturmak isteyen çevreler, Türkiye’ye karşı olan her odağın taşeronluğuna dünden razı olan terör örgütünü sahaya sürdüler” dedi. Bu eli kanlı çetelerin, bölge halkının sözde hakkını, hukukunu koruduğunu iddia ettiğini belirten Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:
“Kardeşliğimizin önüne barikat kurup, hendekler açmaya çalışanlar, hiçbir zaman muvaffak olamayacaklar. Bu hendekleri açanlar ve savunanlar bilsinler ki kazdıkları hendeklerin içine kendileri düşecekler.”
ANKARA

Etiketler