Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Derik’te teröristlerin ilçeye verdiği zarar ortaya çıktı

Derik'te teröristlerin ilçeye verdiği zarar ortaya çıktı

Mardin’de Derik ilçesinde bir haftadır uygulanan sokağa çıkma yasağının sona ermesiyle ilçedeki tahribat görünür hale geldi.

İlçenin teröristlerden temizlenmesi, örgüt mensuplarınca kurulan barikatların kaldırılması, patlayıcı tuzakların imha edilmesi, kazılan hendeklerin kapatılması için gerçekleştirilecek operasyonlarda sivillerin zarar görmemesi için 27 Kasım’da ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla, ilçedeki vatandaşlar günler sonra evlerinden çıkabildi.

İlk olarak yakınlarını ziyaret eden vatandaşlar birbirleriyle görüştü, yaşadıkları sıkıntıyı paylaştı. Saldırıların ilçeye verdiği zararı gören vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşadı.

Bazı ev ve iş yerleri kullanılamaz hale geldi

İlçede teröristlerin roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırısında çok sayıda ev ve iş yerinin zarara uğradığı görüldü.

Çok sayıda ev ve iş yerinin kullanılamaz hale geldiği saldırılarda park halindeki bazı araçlar da hasar gördü. Küçükpınar Camisi ile Namık Kemal İlk ve Ortaokulu da terör saldırılarının hedefi oldu.

Roketatarla saldırıda bulunulduğu belirlenen okul ile kurşunların isabet ettiği cami saldırıların şiddetini gözler önüne serdi.

İlçe sakinleri mağduriyetlerini anlattı

İlçede yaşayan vatandaşlar saldırılardan dolayı mağdur olduklarını dile getirdiler.

İsmini açıklamak istemeyen bir kadın, kardeşinin saldırılar nedeniyle evini terk ederek ilçe dışına çıktığını belirterek, evine döndüğünde altınlarının çalındığını ahırın kapısının açılarak hayvanlarının başıboş bırakıldığını gördüğünü söyledi.

S.P. Kürtçe yaptığı açıklamada, elektriksiz ve susuz kaldıklarını, yiyeceklerinin tükendiğini ifade etti.

Etiketler