Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Derin suların yılmaz bekçileri 24 saat göreve hazır

Derin suların yılmaz bekçileri 24 saat göreve hazır

Türkiye’nin sahillerini ve karasularını koruyan, güvenliğini sağlayan, denizlerdeki can ve mal emniyeti için zaman kavramı gözetmeksizin çalışan Sahil Güvenlik ekipleri, her an göreve çıkılacak gibi hazır kıta bekliyor.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesindeki Sahil Güvenlik Komutanlığında iki “Kaan” sınıfı hızlı bot ile bir Sahil Güvenlik Emniyet Timi (SAGET) de günün 24 saati görev alıyor.

Türk karasularında belirli aralıklarla yapılan rutin kontrollerle güvenlikte sürekliliği esas kılan bir çalışma yürüten ekipler, özellikle son aylarda Ege Denizi’nde artış gösteren göçmen kaçaklığı olaylarında gösterdikleri başarılarla isimlerinden sıkça söz ettiriyor.

Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı Harekat Merkezindeki “158 Sahil Güvenlik İhbar Hattı”na düşen ihbar üzerine 15 dakikalık bir hazırlığın ardından, Ege Denizi’nin derin sularına açılan ekipler, mületcilerin can güvenliğini sağlamak için özveriyle çalışıyor.

Etiketler