Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Devlet yaptı terör yıktı, devlet bir daha yaptı

Devlet yaptı terör yıktı, devlet bir daha yaptı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, terör örgütünün geçen yılın temmuz ayından bu yana bölgede verdiği tahribatları tamir etmek ve bozulan yolları yeniden yapmak için çalışmaların başlatıldığını söyledi.

Terör örgütlerinin amacının, bölge insanının iş sahibi olmasını engellemek ve devletin yatırımlarını yakıp yıkmak olduğunu ifade eden Arslan, “Bölgeyi ve bölge insanını kendi haline terk etmedik, hiçbir zaman da etmeyiz. Bu nedenle terörün bu amacına ulaşamaması için bölgeye yatırım yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

“YÜZDE 23 İLERLEME SAĞLANDI”

Bölücü terör örgütü mensuplarınca kurulan barikatlarda, yollarda kazılan çukur ve tuzaklamalar sonucu hasar gören yolların yapım işlerini Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatları doğrultusunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın üstlendiğini anlatan Arslan, Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde 8,7, Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde 37,1, Cizre ilçesinde 40,5, İdil ilçesinde 37,4, Şırnak Merkez’de 50, Mardin’de Nusaybin İlçesi’nde 50, Dargeçit İlçesi’nde 12 ve Derik İlçesi’nde 33 kilometre olmak üzere toplamda 268,7 kilometre yol yenilemesi yaptıklarını belirtti.

Bakan Arslan, toplam proje bedelinin 220 milyon lira olduğuna belirterek, “Şu ana kadar 50 milyon lira tutarında iş tamamlandı. Yani yüzde 23 fiziki ilerleme sağladık. İşlerin tamamını ise ağustos ayı içinde tamamlamayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 71 iş makinesi ve 80 personelle yol yapımı, çukurların kapatılması, barikat ve moloz kaldırılması çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Arslan, operasyon süresince 4 milyon liralık harcama yapıldığını, toplam 8,73 kilometre yol yapımının gerçekleştirildiğini, diğer bölgelerde de parke sökümü, kazı çalışmaları gibi işlemlerin hızla devam ettiğini kaydetti.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!