Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Devletin parasıyla devlete teröristlik yapıyorlar

Devletin parasıyla devlete teröristlik yapıyorlar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi 2016 ve Sonrası Projelerinin Tanıtım Toplantısı’nda, verimli yönetim adına pek çok parametrelerinin olduğunu, belediyelere ilişkin de bu tür ölçülerinin bulunduğunu söyledi.

Başbakan, özerklik, öz yönetim gibi illegal yapıların bölgeyi geliştireceğini iddia edenlerin, vatandaşa harcanması için kendilerine emanet edilen paraları yatırımdan başka her şeye harcadığını belirterek, “Teröristin kazması, greyderi, kamyonu, iş makinesi bunlardan. Bazıları terör örgütünün lojistik merkezi gibi çalışan bu belediyelerin yöneticileri elbette ki bütün bu ihanetlerin, yanlış uygulamaların hesabını verecekler” dedi. Mardin Büyükşehir Belediyesinin gelirinin neredeyse yüzde 100’ünün merkezi yönetimden sağlandığına dikkati çeken Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
“Harcananlar personel giderlerine gidiyor. Oradan da nerelere gittiğini siz tahmin edebilirsiniz. Bu personel giderlerinin nereye gittiğini tek tek araştıracak ve hesaplarını soracağız.” dedi.

Bunların derdi imar değil

Davutoğlu, “Yatırım, hizmet, icraat ve temizlik yok ancak şiddet, terör, çukur, barikat, her türlü illegal yapı var” ifadesini kullandı.” Davutoğlu, “Bunların derdi imar etmek, şehirlerimizi mamur etmek değil. Varsa yoksa ideoloji, polemik, yalan, kara propaganda ve terör. Teröristin kazması, greyderi, kamyonu, iş makinesi bunlardan. Bu ihanetlerin, yanlış uygulamaların hesabını verecekler.” şeklinde konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Güneydoğu ve Doğu’da HDP’li belediyelerin hendek kazan PKK’lılara yardım etmesini sert sözlerle eleştirdi. Doğu ve Güneydoğu’da HDP’li belediyelerin özerklik istemesine değinen Davutoğlu, “Bunların derdi yatırım değil, şehirleri imar etmek değil. Bunların derdi varsa yoksa ideoloji, kara propaganda ve terör” dedi ve bu belediyelerin PKK’lılara yardım ettiğini, bu kaynakların vatandaşa harcanması gerektiğini söyledi.

‘HİZMET YOK BARİKATLAR VAR’

Davutoğlu “Şimdi çıkmışlar özerklik diye bir şey tutturmuşlar. Sen özerkliği bırak da sana verilen bütçe ile şehrine yatırım yap. Diyarbakır’da, Şırnak’ta, Van’da da hemen hemen aynı tablolar var. Hizmet yok, barikatlar var, hendekler var. Terör örgütünün lojistik merkezi gibi çalışıyorlar. Halkın bunlardan hesap sorması lazım.

TERÖRİSTİN İŞ MAKİNESİ BUNLARDAN GELİYOR

Bunların derdiği yatırım değil, şehirleri imar etmek değil. Bunların derdi varsa yoksa ideoloji, kara propaganda ve terör. Teröristin iş makinesi bunlardan geliyor, greyderi bunlardan geliyor, dozeri bunlardan geliyor.. Bu ihanetlerin hesabını verecekler. Biz bu kaynakları havadan kazanmıyoruz. Vatandaşlarımıza harcamak zorundayız bu kaynakları. HDP’li bu belediyelerin derdi hizmet etmek değil ki, bölge insanına hayatı zindan ediyorlar” şeklinde konuştu.

Etiketler